Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit választanátok ebben a...

Mit választanátok ebben a helyzetben, melyik szakot/lehetőséget?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem egyetemre, több szakot is megjelölték, de kettő között erősen vacillálok.

Az egyik a dietetikus, a másik a szülésznő. Nem maga a szak miatt hezitálok, hanem a “körülmények”, velejárók miatt.

A dietetikus szak egy másik városban van, ami tőlem kb egy/másfél óra, így kollégiumban kellene lennem.

Igazából ezt szeretném jobban, de félek az egésztől.

Voltam kollégiumban már, de mivel nem bírtam, 2-3 év után ki is költöztem. Nekem az olyan idegen, hogy egy teljesen más városban legyek, kollégiumban kellene lennem idegen emberekkel.. SŐT, én elég csendesnek mondható vagyok, szabadidőmben inkább alszok, és attól is tartok, hogy esetleg összeraknának egy olyannal, vagy akar többel, akik isznak hanyasig, állandóan buliznak, nincsenek a másikra tekintettel, és én ezt szerintem nem bírnám. Meg igazából annyira megszoktam, hogy itthon minden adott, és na értitek.. nem vagyok egy elkényeztetett picsa, sőt..

Az albérlet nem opció, a szüleim nem szeretnének horror összegeket fizetni egy lyukért cserébe.

A másik opció a szülésznő levelező tagozaton, amely itt indul nálunk, vagyis abban a városban, ahol eddig tanultam, busszal 30-40 perc távolságra van tőlem.

Igazából ez azért lenne jó, mert egyrészt levelezőn jelöltem meg, ami mellett tudnék dolgozni és lenne pénzem, másrészt minden nap otthon tudnék lenni, mivel eddig is megoldottam a bejárást.

De halvány fogalmam sincs, hogy melyik lenne a jó megoldás. Attól tartok, ha nem azt választom, amelyiket tanulni szeretném, akkor csak szenvedés lenne az a 4 év.. de közben meg iszonyúan tartok a változástól, és az idegen környezettől, de legfőképp tényleg attól, hogy az ellentétemmel pakolnának össze, és ennek egyáltalán nem lenne jó vége..

Szerintetek mit csináljak? Ti mit választanátok a helyemben?



2021. ápr. 26. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Három évet kellene kibírnod maximum a kollégiumban, míg a munkáddal 45-öt kell eltöltened majd.


Egyébként nem kell tartani a kollégiumtól, a legtöbb kollégista valamennyire tekintettel van a szobatársaira. A félévek végén egyébként is lehet szobatársat váltani.

2021. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amelyik felé a szíved húz. Ez az írásod alapján a dietetikus.


Az egyetemre mindenki azért megy, hogy tanuljon, ott a koliban aki linkeskedik és minden hétvégén hányásig issza magát, az nagyon gyorsan ki fog bukni. Egyébként az egyetemi koliknak is van rendje, de egy kicsit kötetlenebb. Ha év közben összebarátkozol egy másik, csendes lánnyal, akkor simán rá fogsz tudni venni valakit, hogy szobát cseréljen és együtt lehettek ketten, csendben. Nekem a koli az egyik legjobb élményem volt, igaz hogy én imádom a nyüzsgést és a társasági életet, de nem lesz baj.

2021. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg milyen a közlekedés mikor kell kelned ha be akarsz érni a dietetikus szak első órájára 8ra? 60 perc ingázás ( 120 naponta) nem legyőzhetetlen. Én mikor tanultam naponta 1,5 órát ültén buszon,ohgy suliba járjak.
2021. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A dietetikus szak bejárással sajnos abszolút nem lenne kivitelezhető, először 45 perc busz, utána 45 perc vonat, plusz utána helyi közlekedés lenne, szóval ez tényleg nem megoldható sajnos kollégium nélkül.
2021. ápr. 28. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kollégium
2021. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amelyiket szívesebben dolgoznád. Az egyetem pár év, a munkával viszont legalább 40-et fogsz eltölteni.

Lassan egyébként is felnőnél, kirepülnél otthonról, legkésőbb az egyetem végefelé érett leszel annyira, hogy önálló életre lesz igényed. Kár lenne amiatt egy B tervet választanod, mert most még nem érzed magad elég felnőttnek.

2021. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!