Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek visszamegyünk...

Szerintetek visszamegyünk suliba május 10.én?

Figyelt kérdés
Ha igen közép/áltsulisok vagy mindenki?

2021. ápr. 27. 13:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
23%
igen mindenki visszamegy
2021. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sok értelme nincs, majd a számok meghatározzák, hogy mi lesz.
2021. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen, mindenki visszamegy.
2021. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem biztos, hogy lesz iskola.

Jön az Indiai mutáns.

2021. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Elfogadhatatlan, hogy emberi életeket kockáztat a kormány az iskolák megnyitásával! Erre a pár hétre már nem kellene kitenni a veszélynek a gyerekeinket, a szülőket, és a pedagógusokat sem. Félelemmel és tehetetlenséggel tölt el, hogy nemsokára kinyitnák az iskolákat.



És egy pár hete még azt mondták, hogy most leginkább a fiatalokat támadja a vírus, akkor erre föl nem tudom miért akarják kinyitni a több száz fővel rendelkező iskolákat. Ezt a egy hónapot már igazán ki lehetne húzni itthon és így talán a nyarunk egy kicsit is szabadabb lesz. Ha visszamegyünk, akkor megint megugranak majd a számok és a nyarunk is jobban be lesz korlátozva. Annak meg nem látom értelmét, hogy a lassan közeledő nyári melegben a diákok maszkban fulladozzanak, majd a zsúfolt termekben.



Szerintem semmi értelme nincsen vissza menni, hiszen rosszabbul járnánk vele. Ha vissza kell menni az iskolába akkor több mint 400diák és 50 tanár fog érintkezni. Ez nagy veszéllyel kecsegtet. A tanárok megoldják a tananyag és gyakorlás problémáját online. Aki az iskolában megcsinálná igényesen és becsületesen, az megcsinálja így is. A vírus 3.hulláma a gyerekekre veszélyes. Nem lenne érdemes suliba menni 1honapra mert lassan már ugy is nyár lesz. Gyerekek az osztályteremben nincsenek eléggé messze egymástól. Egyszerűbben veszélymentesebben kényelmesen tanulhatnak otthon a gyerekek. A középiskolásoknak és az általános iskolásoknak egyaránt fontos a nyugalmas kényelmes tanulás. Most a gyerekek épsége is fontos!


Meg jön az indiai mutáns is, ami fertőzőbb és halálosabb. már Csehországban is van szóval Magyarországon is LESZ.

2021. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem hinném, erre az egy hónapra felesleges, és direkt szivatás lenne a tanárok részéről. Ha vissza is mennénk, akkor lehet beszélni az igazgatóval, hogy Te nem szeretnél menni a járványhelyzet miatt és igazoltan leszel távol. Különben most akarják oltatni a 16-18 éves korosztályt is, és szabadtéri rendezvényre is csak védettségi igazolvánnyal mehetsz, pedig friss levegőn vagy, de suliba, ahol egy kis zárt terembe tömve vagyunk, egy karnyújtásnyira a másiktól mehetsz anélkül is..... Szerintem nem fognak kinyitni, max az ált sulik felső tagozatai. Másrészről ismét emelkedik a fertőzöttek és halottak száma....
2021. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Remélem nem
2021. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
88%
Nagyon remélem, hogy nem, mert ha visszamegyek, akkor a nyelvtan tanárom lekaszabolja az osztályt.
2021. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%

Mindenki aztmondja hogy ez az 1 hónap már nem számít. DE igenis hogy számít, valaki egész online oktatás alatt nem csinál semmit. Utána meg hirtelen lesznek jó jegyei. Nem kéne kötelezővé tenniük, de valamelyik gyereknek nagyon sokat jelentene az hogy, nem naphosszat a gép előtt kell ülnie. A gyerekeknek is fontos a közösség, barátok társasága. Nem mindenki tud órák hosszat ülni egyhelyben egy kocka előtt. Amit néhány ember csinál az már hiszti. Sokan azt hiszik hogy ez a pár hónap nyaralás és online óta üres füzetük van.(De szerintem rengetegen gondolják még így)


Valakinek hiányzik a társaság. Értem én hogy 3.hullám, de ekkora felhajtást nem kéne ez miatt csapni. Aki akar az jelenlétibe vesz részt aki nem az üljön továbbra a gép előtt. Bár azt sem értem hogy miért nem teszik kötelezővé. Biztos vagyok benne hogy néhány osztályba a fele gyerek nem fog menni, mivel nem akar lebukni hogy a tudása 0. Tegyük fel hogy egy osztályba vannak 15-20 an ha fele gyerek maradni szeretne onlineba akkor az már 10 fő vagy kevesebb akkor most a tanárok 10 gyereket jelenlétibe, 10 gyereknek meg online órákat fog tartani?


SAJÁT VÉLEMÉNY!!

2021. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9! Igaz, hogy nem kellene ekkora felhajtást tenni DE!!! 16-18 év között nem mehetsz szabadtéri rendezvényre (1,5 métert betartva!) csak védettségi igazolvánnyal, nem ülhetsz be egy étterembe a családoddal, csak védettségi igazolvánnyal, boltba nem mehetsz be, csak akkor, ha van szabad 10 négyzetméter minimum, de az osztályba, ahol egy fél karnyújtásnyira ül melletted más, egy kis terembe be zsúfolva, az nem gond... Tehát SZERINTEM akkor erőltessük a jelenléti oktatást, ha a szabadtéri rendezvényre lehet úgy menni, hogy 1,5 métert betartod, nem használsz maszkot az üres utcán, beülhetsz bárhová a családoddal meginni valamit, megebédelni. Ez így lenne korrekt.


SAJÁT VÉLEMÉNYEM!!

2021. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!