Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány szak. Megéri végigcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első éves vagyok az egyetemen, kommunikáció és média szakot választottam, azonban az a kevés kezdeti lelkesedésem is szinte teljesen eltűnt. Az az igazság, hogy a családom noszogatására választottam azt, hogy egyetemre megyek. Az elején még úgy ahogy tetszett, meg voltak érdekesebb órák, de mostanra rájöttem hogy engem a tananyag nagyon kis része érdekel csak valamennyire. Amikor be kellett járni még kicsivel másabb volt a helyzet, talán kevesebb ellenérzésem volt a dologgal kapcsolatban, de ahogy telt az idő rájöttem hogy semmi értelme annak amit csinálok, ez csak egy vergődés. Az (online) órák nagy része meg sincs tartva, azon a pár élő órán meg csak az adott platform kezdőképernyőjét bámuljuk, a jobbakon megy a háttérben egy összedobált fekete-fehér PPT. Semmivel sem lettem több mióta megy az egyetem. Vizsgaidőszakot átvészeltem, mondjuk sokat nem kellett tanulni rá.

Egyszerűen rohadtul unalmas ami megy, és fantáziát sem látok benne valami sokat, mivel ahogy hallottam nem a legpiacképesebb diplomák közé tartozik amit megkaphatok, szóval a motivációm az 0. Egyszerűen szánalmasnak érzem magam, hogy eljöttem egyetemre, ráadásul önköltségesen vagyok, és semmit értelmeset nem tanulok. Azt, meg hogy bölcsészszakon vagyok, fel se vállalom inkább.

Több olyan szakmát fel tudnék sorolni ami sokkal jobban érdekelne, mint ez amit csinálok, szívesebben lennék akár autószerelő, burkoló, asztalos, villanyszerelő, jobban is érdekelne mint amit most csinálok.

Szüleim nagyon szeretnék, hogy elvégezzem, de nekem ez egy kényszer így csak kb. 2 évem van még hátra az alapképzésből.


Ti mit tennétek a helyemben? Mit csináljak?


Köszönöm, hogy elolvastad.✌ 19/F



2021. ápr. 27. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Önköltségesen úgy, hogy nem is érdekel az egyébként egyik legpiacképtelenebb egyetemi szak, teljesen felesleges rá pénzt és időt pazarolnod.
2021. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Egy fillért ne fizess érte. Végezz bármi mást, tényleg BÁRMI mást.
2021. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy teljesen értelmetlen és felesleges szak, erős túlképzés van belőle. Nem szabad erre időt és pénzt fecsérelni.
2021. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1,2,3 köszönöm válaszaitokat, tisztában vagyok ezekkel mind. Sajnos a szüleimet, családtagjaimat nem tudom egyszerűen meggyőzni, hogy ez így van, azt mondják végezzem el, aztán majd lesz valami, sok munkához csak diploma kell, meg ilyesmi szövegek. Hiába vezettem le nekik az egészet, hiába tértem ki mindenre részletesen, egyszerűen mintha falnak beszélnék, nem hisznek nekem. Mondtam azt is, hogy ez mintha a kútba dobálnának egy valag pénzt pont olyan, de azt mondják hogy a tanulás jó befektetés. Ja, csak még semmi értelmessel nem találkoztam eddig ezen a szakon...
2021. ápr. 27. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem menj el szakmát tanulni, diplomát később is szerezhetsz akár levelezőn, ingyen is, ha mégis munkát váltanál. Kommédiára kb 2 milliót kidobni 3 év alatt nem befektetés, hanem úri luxus és felesleges.
2021. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt a piacképes diploma szöveget hagyjuk már abba örökre. Önmagában egyik diploma se piacképes. Tanulhatsz mérnöknek ugyanúgy piacképtelen leszel, ha olyan a tudásod. Sokan ennél is azért nem tudnak elhelyezkedni, mert egyszerűen nem értenek semmihez. Végig bulizva az egyetemet, mindenre fosva épphogy átmentve mindenből persze, hogy nem vesznek fel sehova, főleg 0 tapasztalattal.

Egyetemet meg otthagyni az kb. olyan hülyeség, mintha egy nőt azzal próbálnál lenyűgözni, hogy levágod a nemiszervedet előtte, olajban kisütöd majd feltálalod neki ebédnek. Ahogy ők mondták sok munkához diploma kell, sok helyen szóba se állnak veled.

Az ilyen villanyszerelő, burkoló, asztalos, stbt felejtsd el. Nem fogsz egyikből se megélni és kb. ugyanannyi esélyed lenne elhelyezkedni velük a munkaerőpiacon, mint a Komm és Médiás diplomáddal. Fizetéseknek se dőljél be ennél, amiket mindig felhoznak milyen sokat fizetést kapnak azok mind magánvállalkozók. Nekik meg abból TBt kell fizetniük, adót, könyvelőt, stb.

Elmész újságírói szakirányba és mehetsz újságokhoz dolgozni.

Elvégzed a villanyszerelőit könyörögheted be magad mindenhova, hogy kicsit többet kapj a minimálbértől pályakezdőként és egésznap szívj.

Még a büfé szakokkal is ugyanúgy el lehet helyezkedni, csak sokan magyarul is alig tudnak beszélni meg mindenhova nagyfőnöknek akarnak menni. Ez itt a probléma.

2021. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az ilyen villanyszerelő, burkoló, asztalos, stbt felejtsd el."


Ez hatalmas tevedest, nezegetted mar az allashirdeteseket mostanaban? Egy JO szakember, aki tenyleg ert hozza sok szazezret megkeres nagyobb varosokban, de meg videken, a semmi kozepen is rengeteget elkerhet.


De ha akerdezot nem erdeklik ezek a szakmak, akkor nyilvan nem fog ilyeneket tanulni.


Sok allas van, ahova nem kernek mast, csak egy akarmilyen felsofoku diplomat plusz nyelvtudas. De valahova meg az sem. Inkabb a kapcsolatok azok, amik fontodak lehetnek. Kommunikacion ha jol tudom nincs kotelezo gyakorlat, de erdemes lenne elmenni valahova gyakornoknak az egyetemi evek alatt. Barhova, az sem baj, ha nem szorosan kapcsolodik a kepzeshez.

2021. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!