Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy szerezzek motivációt a...

Hogy szerezzek motivációt a tanulásra online oktatás alatt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs motivációm, míg rendes iskola volt a házik 80%át megcsináltam, és majdnem minden dolgozatra készültem, most meg egyszerűen nincs belőlem semmi, a dolgozatot kimásolom a füzetből, házit 2 hete nem csináltam semmiből, van hogy délig fel se öltözök. Egész nap csak zabálok, netflixezek, és semmit nem tanulok. Online órákon sem figyelek csak telózok, most is nyelvtanom van, volt 6 oldalnyi nyelvtan házim, hozzá sem értem. Nevezettek lusta disznónak, kövezzetek meg, de egyszerűen egy semmi vagyok miota itthon kell lenni. Megköszönném ha a parasztok kerülnének, csak normalis válaszokat kerek!

2021. ápr. 28. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Tunyulási folyamat.


Szerintem a rendszeres sport segítene, próbáld meg.

2021. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Gondolja arra, hogy jövőre vissza kell menni jelenlétibe és amit nem most tanulsz meg azt akkor kell majd pótold. Emiatt jelentősen lemaradsz és az érettségi felkészülésed is sokkal szenvedősebb lesz, úgyhogy bármennyire is nehéz, kezdj el tanulni, mert nem marad minden örökké így.


A magyar érettségin bizony nyelvtan tételt is húzni kell, ami feladatmegoldás + egy elméleti tényező kifejtése, erre i szükséged lesz és a legtöbb tanár utolsó évben már nem tér vissza rá, mert az irodalom anyag annyira hatalmas, hogy nincs idő ismételni. Egyébként a töri hasonló, nincs idő ismételni 12. végén. Nehogy ezen múljon a jövőd.


Vannak ilyen telefon zároló appok, mint ez:


[link]


a lényeg, hogy beállítod, hogy te most 1,5 órán keresztül házit írsz. Ha nem nyúlsz addig a telefonodhoz, akkor kapsz egy fát/bokrot az időtartamtól függően. Nem tudsz közben más applikációkat megnyitni. Próbáld ki, ülj le így tanulni.

2021. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem értek teljesen egyet veled 2-es, ez az "ijesztgető" hozzáállás nagyon sok esetben a kiégéshez fog vezetni, mert erőszakolod magadra a dolgokat. Azért tartom a sportot alkalmasabbnak erre, mert egyértelműen látszik, hogy a sportoló emberek az élet többi területén is motiváltabbak mint a tunyák, így úgymond "magadra erőszakolás" nélkül is hátha elegendő motivációt nyújt a tanulásra.


Személyes példám: Évekig egy tunya lusta elhízott semmi voltam lényegében. Amint erőt vettem magamon és elkezdtem sportolni, megjött a kedvem a tanuláshoz is és belekezdtem egy új szakma megtanulásába (már azóta el is végeztem), mert a sport megszerettette velem azt az érzetet, hogy produktív vagyok. Nem beszélve a sportolás számtalan élettani előnyéről.


Mindenek előtt én a sporttal próbálkoznék, aztán ha az is kevés vagy nem jön be, akkor végső esetben jöhet a kényszerítő módszer.

2021. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én viszont most fogok érettségizni, egy hét múlva. A tavalyi karantén alatt nekünk kb semmit nem tanítottak, mindenki az akkori végzősökkel foglalkozott és idén vért szenvedtem, hogy bepótoljam az elvesztett időt. Nem ijesztgetés, de ez a valóság. November óta otthon ülni és semmit nem tanulni, az legalább fél év kiesés. Ha nem erőlteti magára a tanulást, akkor nem fog menni a pótlás.
2021. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Láttam barátaimat és ismerőseimet az egyetemen kiégni a módszeredtől, de te még fiatal vagy, ezért még nem tapasztaltad ezt, így könnyű mondani :)


Továbbá nem azt állítottam, hogy csak a sport az egyetlen megoldás, hanem hogy az egy jobb megoldás, a 2 között jelentésbeli különbség van, ami felett elsiklottál.

2021. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Attól, hogy valaki sportol még nem lesz szorgalmasabb. Ehhez csak akaraterő és kitartás kell, ami nyilván egy sportolóban is megvan, de nem csak a sportolókban. Nem a sport indukálja a kitartást.
2021. ápr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%

Köszi hogy 17 éves gyerekként kioktatsz, mert ugyebár nagyon nagy élettapasztalatod van, és rendszeresen sportolsz is ugye :) Vaskalapos véleményed van olyan témában, amit még a korodból kifolyólag nem is tapasztalhattál. Na látod pont az ilyen megnyilvánulások miatt nem lehet komolyan venni a korosztályod.

Azért sok sikert kívánok, remélem hogy egyszer azért nyitni fogsz mások véleményére is.

2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

18 éves vagyok drágám és szerintem a te megnyilvánulásod maradi, mert nem tudod elfogadni egy olyan ember véleményét, aki hasonló helyzetben van, mint a kérdező. Gondolom te nem vagy most középiskolás és nem kellett online oktatás alatt tanulnod. Szóval pont, hogy a koromból adódóan van tapasztalatom a témában veled ellentétben. És igen, sportolok is, képzeld. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás.


Az, hogy egy végzőst legyerekezel és azért, mert esetleg valaki kiskorú (ami nem vagyok), attól már nem ér semmit a véleménye pont arra utal, hogy egy vicc vagy. Nagyon is sokan komolyan veszik a korosztályom, az meg már a te szegénységi bizonyítványod, hogy ennyire általánosítasz, becsmérelsz és a korodból adódóan próbálsz erőt fitogtatni, ami valljuk be, nem igazán megy.

2021. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Könyörgöm ne veszekedjetek már hanem normálisan valszoljatok
2021. ápr. 28. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg segíthet a mozgás, akár egy kis séta is, ha nem akarsz futni vagy kerékpározni.
2021. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!