Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégium feltétele az oltás?

Kollégium feltétele az oltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mit gondoltok, feltételévé teheti a kormány/egyetemi intézmény vagy bárki igazából a 2021-22-es tanévre a kollégium lakhatásának a Covid-oltást?

Azért érdeklődöm, mert tudtommal a kormány mostani álláspontja az, hogy védettségi igazolás nélkül nem lehet majd étterembe, állatkertbe, strandra stb. menni. E logika alapján a kolik is veszélyesek.

Persze azt mondják, kötelezővé nem teszik az oltást, de látjuk, 4 millió oltottnál milyen intézkedést terveznek bevezetni. Nyilván lehet, nem lenne kötelező, de egy ilyen lépéssel mégis ellehetetlenítenék a nem védetteknek a koliba költözést. Megtehetik-e ezt, ill. mennyi az esély rá, hogy meg is teszik?


Előre is köszi a szavazatokat, ha válasz formájában kifejtitek a véleményeteket, azt is!

Eszmecsere esetén kérlek, kulturáltan beszéljük/beszéljétek meg a témát!


U.i.: Nem vagyok oltásellenes, ha arra kerül a sor, beoltatom magam, de a betegségen átesett egészséges fiatal vagyok, a családom védett, ezért egyelőre nem tartom indokoltnak a saját magam beoltatását.



2021. ápr. 29. 16:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, valószínűleg feltétele lesz.
A járvány jövőbeni állásától függ, egyelőre nem tudok erre válaszolni.
Lehetséges, hogy feltétele lesz, de egyelőre nem tartom valószínűnek.
Nem hiszem.
Nem, ez eléggé korlátozná a diákok szabad tanulását.
45 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Én annyira nem tartom valószínűnek. Tanulni alanyi joga van mindenkinek, ráadásul kolit 14éves kortól szokás megkezdeni, a 14évesek pedig még tankötelesek is, így muszáj nekik oktatást biztosítani a suliba, ahova felvették őket. Amit megtehet, hogy a nem oltott kollégistákat online-ba teszi, ami viszont nagyon megterhelő lenne mindenki számára.
2021. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon igazad van, a tankötelezettségre nem is gondoltam.

(Bár a Pfizerrel lassan megindul a 16-18 évesek oltása is itthon, és a német cég elvileg most közölte, hogy júniustól a 12-15 közötti korosztályban is elkezdődhet az immunizálás az EU-ban.)


Viszont felsőoktatási szinten már nincsen ilyen akadály.

A pécsi és a budapesti BME központok már idén sem engedélyezték oltás nélkül a hagyományos "jelenléti" nyelvvizsga letételét. Ezért zajlottak ezek ezeken a helyeken online, mert így a nem oltottak is ugyanúgy esélyt kaptak a vizsgára, mint az oltottak.

Úgyhogy még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a kormánytól függetlenül egyes egyetemek/kollégiumok majd saját jogkörben hozhatnak döntést ezzel kapcsolatban. Érdekes egy kérdés ez (legalábbis szerintem).

2021. ápr. 29. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem feltétele lesz, legalábbis egyenlőre az eddig meghozott intézkedések miatt úgy gondolom. ( az egyetemi kollégiumokra gondolok most)

Őszintén szólva én az egyetemre magára is úgy velem, hogy kötelezővé teszik. Az egyetemen belül van az étterem, ahova külsősök is mentek ( nyilván békeidőben). Nem tudom, lehet, hogy az étterembe nem engedik be azokat, akik nincsenek beoltva de az egyetemre igen? Őszintén nem tudom, mert hát mégis egy helyen van. Meg aztán nálunk kijelentette az egyik idős tanárarunk, hogy ő nem hajlandó jelenléte órát tartani (majd) ha lesz olyan diák, aki a terembe nincs beoltva. Szóval lehet, hogy a tanárok védelme érdekében az egyetemek döntenek úgy, hogy kell az igazolvány.

Egyébként megtehetik, hogy kötelezővé teszik. Ha visszanezel, csak úgy mehettünk bölcsibe, oviba, iskolába, ha megvoltak a védőoltásaink. Nem mehetünk közösségbe azok nélkül. Könnyen elképzelhető, hogy ez is kötelező lesz.

Ez csak az én véleményem, nem támadom azt, aki nincs beoltva vagy hasonló.

2021. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
88%
3/3 Ez tényleg nagyon elgondolkodtató. Nekem pl alapbetegségeim miatt félek meg amiatt mert valakinek a Pfizertől lett egy komolyabb gondja. Én sem vagyok oltás ellenes de nagyon félek azért...gondolkodom az oltáson de azt hiszem lassan nem lesz esély meggondolni mert effektiv teljesen kiszorítják majd azokat akik nincsenek beoltva. Amúgy tényleg még Covid előtt is ,egyetemre kérték az igazolást miszerint az eddigi oltásokkal rendelkezünk-e. Ezzel is az lesz csak idő kérdése.
2021. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
#3! Amit bölcsibe, oviba stb.kérnek, azok kötelező védőoltások. A Covid elleni nem kötelező és egyelőre nem is lehet az. Ha egyszer az lesz, akkor lehet összehasonlítani, addig fölösleges.
2021. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Való igaz, hogy a jelenleg elképzelt intézkedések alapján az egyetem sem kevésbé veszélyes.

Bár gimnáziumba is fognak járni a diákok és sokan minden nap elmennek a munkahelyükre...

A professzort nem igazán értem. Ő minden bizonnyal beoltatja/beoltatta magát. Ezt pedig annak érdekében teszi/tette, hogy ne legyenek komoly következményei a vírusnak, ha elkapja. Eleve nem hiszem, hogy maszkban távolságtartással (jó, a gyakorlatokon neccesebb az utóbbi, ezt be kell ismernem) nagy az esélye a megfertőződésének, másrészt az oltással immunizáltak is fertőzhetnek. De ha el is kapja, úgy emlékszem 2 millió oltott közül 15-en kerültek kórházba egy statisztika szerint, ebből mindenki alapbetegség miatt, és persze szerencsére nem is mindenki halt meg közülük.

Még annyit tennék hozzá, hogy a kötelező védőoltásokkal nem "gyorsított eljárásban" kezdtek oltani sok-sok tapasztalat nélkül, hanem "rendes" eredmények után, ezek azért mindenki (a néhány valódi oltástagadótól tekintsünk el) számára megbízhatók, elfogadhatók, szükségesek. Megértem, hogy egy ekkora nagyságú járvány esetében ez nem volt lehetséges, és egyetértek abban, hogy ettől függetlenül lehet, nyíltan vagy feltétel szabásként kötelezővé teszik, mégsem érzem teljesen megfelelőnek a párhuzamot.


#4 Biztató, hogy egész sok különböző féle betegségben szenvedőt beoltottak már, és egyelőre nem hoztak nyilvánosságra sok aggodalomra okot adó esetet. De persze sok mindent nem tudunk még és nem ismerem a te problémáidat. Teljes mértékben megértem a félelmedet! Én egészségesen sem rohantam oltatni magam egyelőre. Kitartást és jó egészséget kívánok neked!


Én is úgy érzem, hogy ha valamilyen csoda folytán nem lesz ennek egyhamar vége (ami egyelőre szerintem kilátástalan), nem sok esélyünk lesz nemet mondani, ha azt szeretnénk, amennyiben megszokott európai 21. sz.-i életet akarunk élni. Ahogyan írtad: csak idő kérdése.

2021. máj. 1. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tartom elképzelhetetlennek. Nyáron elvileg már lesz annyi vakcina, hogy a huszonéves korosztályból is megkaphatja, aki csak kéri. A tanulás alapjog valóban, de simán megmagyarázhatják, hogy a felsőoktatásnak (és főleg a kolinak) eddig is voltak feltételei. Szerintem is csak idő kérdése, és ez is egy kötelező oltás lesz, amint lemegy a hisztéria, ami most körülötte van.
2021. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
BME-n már hivatalos, a tegnap kirakott intézkedési terv alapján csak védettségi kártyával rendelkező személy lakhat bent a koliban. Ami amúgy teljesen érthető és fontos szabály, Afrikába se mész csak úgy mindenféle oltás nélkül. És azt írták nem is kell majd maszkot viselni a koliban, hála az égnek.
2021. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!