Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hitelesnek fogok...

Szerintetek hitelesnek fogok tűnni így?

Figyelt kérdés

Most megyek gimibe, és szeretnék egy olyan Youtube videónaplót írni, amivel tudnék segíteni történelemből, és földrajzból középszinten illetve emelt szinten, az adott évben érettségizőknek. Csak attól tartok hogy, amiatt hogy most megyek gimibe, ezáltal a korom miatt okoskodó sznobnak fognak nézni. De folyton jártam történelemversenyekre, díjakat nyertem pontosan eddig 3-at (mivel általánosban még nem sok lehetőségem van rá). Úgy érzem hogy történelemből, és földrajzból feltudnám segíteni az érettségizőket a vizsgára. Töriből nincs olyan ami nem érdekelne, úgyszintén a földrajzban sem.



Szerintetek vágjak bele? egyébként az lesz a csatornám új neve hogy, Diáktanár:A történelem és földrajz csodálatos világa.



2021. máj. 1. 22:19
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Mivel ezzel a két szakkal akarok tanár lenni, ezért tanár ismerőseimtől, családtagjaimtól kicsit tanultam, hogy hogyan kell átadni az anyagot, szóval nem csak "felolvasóestet" fogok tartani.
2021. máj. 1. 22:21
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne add hozzá az arcod, csak animációk meg a hangod. Akkor kevésbé feltűnő a korod.
2021. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Videót szeretnék amiben szereplek, de aki felismeri a tudásom, az így is értékelni fogja.
2021. máj. 1. 22:28
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor teljesen felesleges ez a kérdés. Ha szerinted úgyis a tudásod alapján ítélnek meg, akkor csináld, ahogy jónak látod.
2021. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lennének pozitív és negatív reakciók is erre. Az ötlet alapból jó, hiszen megnyerő lehet sokak számára, ha egy kortársuk segít nekik a tananyag elsajátításában, hiszen hasonlókon mennek keresztül, mint te.

Viszont ez egyben baj is lehet, hiszen nincs meg nálad az, ami mondjuk egy tanárnál (pl. diploma vagy bármi, ami jelzi, hogy van valós tudásod az adott témáról). Az tök jó dolog, hogy érdekelnek ezek a tantárgyak, és nem kételkedni akarok a tudásodban. De a középiskolai anyag azért részletesebb, mint az általános iskolai, és nem elég annyi, főleg emelt szinten, hogy érdekel a téma. Egy 18 éves érettségiző nem biztos, hogy jobban fog hinni neked, aki még nem is tanulta középsikolában pl. a kiegyezést vagy az alaptörvényt, mint a tanárának, hiába adod át számára befogadhatóbb módon az anyagot. Illetve tudnál mondjuk az érettségi követelményekről beszélni nekik? Hogy mi középszintű, mi emelt szintű anyag? Vagy hogyan kell töri esszét írni az érettségin? Esetleg komplex esszét emelten, ami pár éve lett csak követelmény? A földrajzzal nem vagyok tisztában, de biztos ott is vannak ilyen dolgok, amiket nem árt, ha tud az ember, mielőtt másokat akarna tanítani vagy informálni. Ezek érdeklik legjobban az érettségizőket (itt, GYK-n is látszik), nem az, hogy hogyan zajlott le egy random csata vagy hasonlók. Az azokat érdekli, akik szeretik a törit, és szívesen olvasnak, hallanak erről szabadidejükben, de az érettségin nem mész vele sokra.

Én a helyedben még várnék ezzel egy-két évet, mondjuk 11.-es korodig. Addigra felvehetsz faktot, készülhetsz kimondottan az érettségire, akárcsak a veled egykorúak. Jóval hitelesebb leszel, főleg ha mondjuk középiskolai versenyeredményeid is lesznek addigra. Addig gyűjtheted a tudást a témák és a valódi érettségi tanácsok terén is. Ne mondj le erről az ötletről, de szerintem még nem biztos, hogy itt van ennek az ideje.

2021. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
tehát el se kezdted még a gimit, de már a végzősöknek akarsz felkészítőt csinálni?? tudod egyáltalán, hogy néz ki az érettségi?
2021. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
5. Tisztában vagyok vele hogy, nem elég ha érdekel. De én mivel szeretek mindent rendszerezni, ezért nemcsak erről a két tantárgyról fogok beszélgetni, hanem az első pár videóimat úgymond "tájékoztató jellegűnek" szánom. Arról is beszélni fogok hogy történelemnél hogyan, milyen módon, milyen szempontok szerint kell egy történelem esszét megírni. Valamint amikor már belelendülök a két tantárgyba, olyan 4-5 "tájékoztató jellegű" videó után, akkor is ppt-k ben fogom rendszerezni a dolgokat. Nem elsősorban az anyagról fogok beszélni, hanem a közép, illetve az emelt szinteken lévő feladatok legkönnyebb megoldásáról. Emellett az érettségizőket hasznos tanácsokkal fogom ellátni a földrajz, töri feladatok megoldásáról. Megfogok oldani közben mind a két tantárgy emelt, közép szintjéből feladatokat az előző évek alapján. Nemcsak felolvasom, hanem rendszereztetem, is a diák fejében. Közben fogok persze egy-egy történelmi korszakról, uralkodókról, államrendszerekről, ideológiákról, amik a legfontosabbak a két szintnek. Földrajzból ugyanígy mindenből. Tehát még egyszer "nem felolvasóesttel" készülök. Egyébként a válaszod értelmes, +pontot adtam rá.
2021. máj. 2. 00:21
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várnod kellene még pár évet, és csak kicsit később megvalósítani ezt az ötleted. Alapból a terveid jók és nem a tudásod akarom kritizálni ezzel. Egyszerűen csak túl fiatalnak tűnsz még ahhoz, hogy érettségizőket készíts fel (főleg emelt szinten).
2021. máj. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
96%
A 7 alapján én is azt mondom, hpgy várj még ezzel.
2021. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Ezt max érettségi után csináld. Így nagyon nem hiteles, hogy még a gimis törit es földrajzot nem is tanultad...
2021. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!