Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb diáknak az érettségi után "kimegy" az a felesleges (lexikális) információ, amit az elmúlt 12 év alatt tanítottak neki?

Figyelt kérdés
Most ezt főként arra értem, hogy ha valaki például mérnökire megy, akkor a magyar irodalom nagyjaival (feltételezhetően) nem fog foglalkozni és ezáltal ezek a megszerzett információk "kiesnek" neki az idő múlásával.
2021. máj. 2. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ezt tapasztalom. A szüleim és a nagyszüleim is nagyon sok ilyen fölösleges marhaságra emlékeznek, egy részüket még használják is az életben.
2021. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az idő múlásával minden szanálódik, amit nem használunk. Így működik az agyunk és így vagyunk képesek folyamatosan új információt befogadni.

De azért nem mondanám, hogy minden fölösleges infó kimegy, itt vagyok példakánt én rá, aki tudja az első osztályos pénteki órarendjét és szerintem soha nem fogom elfelejteni, pedig semmire nem használom már 14 éve..


Az a 12 év azért kell, hogy az agyad hozzászokjon a terheléshez/tanuláshoz és egyetemen tudj 30-40 oldalt tanulni naponta és hogy gondolkodni tanulj meg.

2021. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ember agya nem végtelenségig tölthető, illetve úgy van kitalálva, hogy amit használunk (legyen az bármi), az megvan, amit nem, azt szanálja az agy.
2022. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!