Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismerkedés az egyetemen?

Ismerkedés az egyetemen?

Figyelt kérdés
Újdonsült egyetemistaként ti hogyan találtátok meg 'egyetemista társaitokat'? Gólyatáborba nem ciki egyedül beállítani? Az ország másik feléből megyek egyetemre és nincs senki ismerősöm aki szintén oda menne. Valaki járt már így? Ha igen, hogy ment az ismerkedés?

2021. máj. 3. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem azért megyek egyetemre, hogy bepasizzak.
2021. máj. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Én a koliban és az öntevékeny körben, amibe jelentkeztem + órákon. Gólyataborban nem voltam, de szerintem sokan nem ismernek senkit, szóval nem ciki egyedül menni.
2021. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Senkit nem ismertem, full egyedül mentem le gólyatáborba. Nyitottan álltam a dologhoz, így szobatársakkal és csoporttársakkal hamar jóba lettem. Tanítás első pár napján pedig a gt-s ismerősökhöz ülve mégtöbb embert ismertem meg. Fő a nyitottság :) nem lesz semmi baj
2021. máj. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
Senkit sem ismertem, mégis rengeteg embert megismertem, sokakkal alakult ki jó ismeretség, pár emberrel hosszútávú barátság is. Az egyetem meg szerintem az a hely, ahol a lehető legkönnyebb ismerkedni.
2021. máj. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
99%

#1 az ismerkedés nem feltétlen pasizást jelent. Szerencséd van, hogy sikerült a magyar érettségi... Amúgy az egyetem nem kizárólag a tanulásról szól.


Én is egyedül mentem gólyatáborba. Légy nyitott, korábban is írták. Lépj oda bátran a többiekhez, beszélgess: ki honnan jött, kit ismer, stb. Ajánlom a kollégiumot megpróbálni, ott nagyon könnyen lehet új embereket megismerni.

2021. máj. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm!😄
2021. máj. 3. 06:40
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Én is teljesen egyedül mentem egyetemre, de nekem nem sikerült senkivel sem semmiféle kapcsolatot kialakítani. Pedig nagyon lelkes voltam, nagyon vártam már az egyetemet és azt is, hogy új emberekkel találkozhassak stb., pláne mivel egyedül mentem és tényleg kíváncsi voltam, nyitott, barátságos, érdeklődő. A gólyatáborba nem tudtam elmenni, így az első napokban találkoztam a szaktársaimmal és akkor már mindenkinek megvolt a saját társasága, mindenki azokkal járkált, azok mellé ült le, azokkal beszélgetett stb., akit már ismert korábbról. Páran persze, hozzám hasonlóan egyedül érkeztek, de ők sem voltak túl nyitottak és sokszor úgy éreztem, hogy nekik ez így jó, ők nem akarnak senkit maguk köré. Úgyhogy én próbálkoztam minél több emberrel beszélgetni és ismerkedni, de nem nagyon voltak vevők rám. Azt szokták mondani, hogy ez ugye csak az első nap és majd kialakul, hogy ki kivel van jóban és vegyül a társaság, de nálunk nem ez volt. Harmadéves vagyok és a három év alatt semmit sem változott a felállás, még mindig mindenki csak a sajátjaival beszél, a sajátjai mellé ül le, a sajátjaival hajlandó csoportmunkát végezni stb., szóval nálunk semmiféle szakos közösség nem alakult ki és nem nagyon volt beszélgetés, barátkozás, ismerkedés. Nálunk egyáltalán nem voltak közös programok, nem voltak közös óra előtti/utáni beszélgetések, nem volt közös tanulás, nem volt jegyzet megosztás stb., tehát gyakorlatilag semmi, ami az egyetemen szokás ebből a szempontból :D Valamint kollégista voltam végig, de nálunk az kb. olyan mint egy átlag társasház. Ha nem foglalsz szobát valakivel, akkor nálunk random osztanak be és így nekem is mindig más szakon/karon és évfolyamon tanuló szobatársaim voltak (pl. másodéves bölcsészként laktam együtt első éves orvosisokkal, hogy mondjak egy példát), amivel csak az volt a baj, hogy tök más volt az időbeosztásunk és volt olyan szobatársam, akivel csak kb. lefekvéskor láttuk egymást vagy még akkor sem, mert már a hét közepén hazament. Valamint a koliban sem voltak közösségi programok és közösségi terek (max. cigizni jártak ki többen és akkor beszélgettek), tehát a szobatársakon kívül másokkal nem is nagyon kerültél kapcsolatba és kb. azt sem tudtad ki lakik a melletted lévő szobában. Az egyetemi programok 90%-a pedig valamilyen buli volt, de oda egyedül nem mentem, így az is kimaradt és máshol tulajdonképpen nem tudtam ismerkedni az egyetem kapcsán.
2021. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Diákszervezetekbe is lehet csatlakozni. Ott gyakorlatilag egyből lesz egy társaságod.
2021. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy mentem gólyatáborba hogy senkit se ismertem. Nyitott voltam, pár emberrel összeiymerkedtem. Az igazi
2021. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

#9 vagyok, mellényomtam, folyt.:


Az igazi tásaságom csak később alakult ki, inkább a szobatársammal és évfolyamtársakkal voltam, csoporttársaim közül csak 1-2 emberrel lett meg a közös hang de nem is baj. :) az évfolyamról 1 embert ismertem korábbról, de ő is talált társaságot, néha velük is voltam. :) Szerintem nem baj ha nem ismersz senkit csak legyél nyitott. :))

2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!