Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem érettségire vannak...

Történelem érettségire vannak tippek vagy praktikák?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogyan tudnak az emberek jó eredményeket elérni belőle... hihetetlenül nagy a megtanulandó tananyag, és azokból apróságokra is rá tudnak kérdezni. A rövid kérdésekből álló első résznél van olyan, amit pillanatok alapján max pontosra megoldok, de olyan is, amiről gőzöm sincs, pedig már elég sokat tanultam. És azt is tudom, hogy az atlasz nagy segítség, de egyszerűen lehetetlennek tűnik elérni akár már 80%-ot is. Az esszéktől annyira nem parázok, arra kitaláltam, hogyan tudok jól felkészülni, de a rövid kérdéseknél még mindig van bőven olyan, ami kifog rajtam.

2021. máj. 3. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert nem érdekel a téma nem jegyzed meg. Pedig nem kell szuperintelligensnek lenni hozzá, én mindenből 2-es 3-as érettségit írtam kivéve töriből az simán behoztam 5-ösre.

Nem azért mert így bemagoltam, hanem hobbikent tekintettem a történelemre. Azt viszont nem értem aki magától nekiáll verset olvasgatni meg egyenletek számolgatni de vannak olyanok is.

Szóval ha nem tananyagként tömöd a fejedbe, hanem szórakozasként és kikapcsolódásként tekintesz rá, jobban megmarad benned.

2021. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A tételeket amiket kidolgoztatok azokat kell tanulni. Én nekem úgy lett 4-es, hogy azt se tudtam, hogy mi a fene ez az egész.

A lényeg, hogy az esszében írj sokat és legyenek benne kulcsszavak pl nevek,helyek,dátumok,fogalmak stb

2021. máj. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 qborka ***** válasza:
24%
4 év van felkészülni rá. :)
2021. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóbeli mondjuk némileg tud javítani az eredményen. Rajtam is egyébként az 1. rész fogott ki, elég sok a becsapós feladat, könnyű benézni, az 32 pontos lett, az esszé meg szinte maxos. Szóval nem nehéz összehozni a 80 százalékot, ha az esszék nagyjából rendben vannak.
2022. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!