Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire "nélkülözhetetlen" a...

Mennyire "nélkülözhetetlen" a matematika a mérnökinformatikus szakmában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőéves mérnökinformatikus hallgató vagyok. Sokakkal ellentétben az egyetemmel nekem pont nem első félévben volt komoly gondom, hanem a másodikban, amiben jelenleg vagyok. Első félévben sikeresen teljesítettem minden tárgyat 3.3-as átlaggal.


Most viszont sokkal kilátástalanabb a helyzet. Maga a szakma szerintem rendkívül érdekes (lenne, ha végre tanulnánk is róla), én igazi eszetlen kocka módjára tudok rajongani mindenféle infós dologért, legyen az hardveres vagy szoftveres dolog. Alapvetően a későbbiekben mindenképpen beágyazott eszközök-mikrokontrollerek-PLC-k irányába szeretnék továbbmenni. Ezt csak azért említem, hogy leszögezzem: a szakma érdekel és szeretem is.


De itt van ez a fránya matek... a matekkal sose voltam jó viszonyban, mindig csak annyit akartam megtanulni, amennyit muszáj volt (önállóan nem érzek olthatatlan vágyat matektanulásra). Első félévben egész emészthető volt a matek (mátrixok, vektorok, komplex számok, interpoláció...), egyszerűen csak meg kellett tanulni.


Ebben a félévben viszont az analízis (diffegyenletek, Taylor-sor, Fourier-sor) egyszerűen felzabál reggelire. Utálom, mint a ** . Sajnos ezen utálat java része abból fakad, hogy


- sose értettem rendszerszinten a matekot

- előző félévben deriválás-integrálás elég felületes módon került megtanításra (ellenben most az analízis kőkeményen erre támaszkodik)


A kétségeesést nálam nem az okozza, hogy nem értem ezt a tárgyat. Valahogy előbb-utóbb egyszer úgyis meglesz a kettes, nem ez a lényeg.


De felveti nálam a kérdést, hogy mi van, ha nekem a munkám során non-stop ilyenekkel kell foglalkoznom. Én tényleg imádom az infót, de ez a matek olyan szinten el tudja rontani a kedvem, hogy elmondhatatlan. Ha valóban erről fog szólni a szakmám, nem hiszem, hogy túl sokáig fogom bírni.


Most elsősorban már dolgozó mérnökinormatikusokat (mind BSc, mind MSc) kérdeznék: valóban szükség van annyi matekra, mint amennyire ezt itt egyetemen eröltetik? Vagy ez csak egy sötét korszak, amit valahogy túl kell élnem? Mennyire van lehetőség "elbújni" a matek elől?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2021. máj. 3. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a beágyazott-PLC területet említetted, megpróbálok annak megfelelően válaszolni (bár ez jóval inkább villamosmérnöki, mint mérnökinformatikusi téma).


Egy szint alatt nincs rá szükséged: ha PLC-t programozol, integrálod MES-be stb., akkor nincs rá szükség. Ha beágyazott rendszerekre fejlesztesz szoftvermodulokat egy nagy csapat egyszerű tagjaként, akkor sincs.


Ha viszont magasabb szinten szeretnéd érteni és fejleszteni a dolgokat, akkor van. Nem arról van szó, hogy a munkaidő 20%-ában Fourier-sorba kell majd fejtened, de ha nem érted és nem látod át, hogyan lehet frekvenciatartományban dolgozni (amihez ez alap és készségszinten kell, hogy menjen), akkor meg leszel lőve, ha jelfeldolgozási vagy szabályozási feladatot kell megoldanod. És ehhez nem csak teljesíteni kell a tárgyat, hanem érteni is (persze ez szerencsés esetben egybeesik).


Ha a mérnökinformatikusok jelentős részéhez hasonlóan szoftverfejlesztőként helyezkedsz el, akkor sem lesz rá szükséged.

2021. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:
Mateking es tarsai videok nem segitenek? Hatha ott elmagyarazzak azt amit eddig nem ertettel.
2021. máj. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem teljesen nélkülözhető, minek is a matek a világba.
2021. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!