Budapesten jó gimik?

Figyelt kérdés
Költözés miatt olyan gimnáziumot keresek Budapesten ahol van emelt matematika-töri osztály, illetve legalább olyan ahol fakultációnak fel tudom venni. Ha tudtok szívesen fogadok saját tapasztalatot is😊

2021. máj. 3. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tagozatot, hogy matek-töri egybe szerintem csak max egy két helyen találsz, inkább olyan iskolát keresnék ahol van vagy ez vagy az, vagy esetleg mindkettő és akkor 11.-ben felveszed mindkettőt fakultációnak.
2021. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazad van de olyat is hallottam hogy nem mindenhol kell tárgyakat felvenni, ha valaki tud nekem konkrétat mondani nagyon örülnék neki😊
2021. máj. 4. 14:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Nekem idén a töri volt a cél és engem végül a Városmajoriba vettek fel töri tagozatra, abban viszont nem vagyok biztos, hogy indít jövőre is töri tagozatot viszont matekot biztos. Amit még tudok ajánlani az a Petőfi ott is van töri tagozat, de ez attól is függ, hogy Budapesten belül hol fogsz élni, mert akkor lehet ezek a gimik pont túl messze lennének neked.

2021. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nézz egy rangsort. Fazekas, Eötvös vannak az első 2 helyen, de nem tudom az aktuális pontos sorrendet. Mindenesetre az első 20-30 sulival nem nagyon lőhetsz mellé. Ezt a két faktot pedig minden normális gimnáziumban fel lehet venni. Én azt javaslom, hogy a matek legyen az első szempont és utána a töri, de ez személyes vélemény.
2021. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
En Kosztolanyiba jártam. Nem szokott a rangsor élen lenni, de egyaltalan nem rossz suli, atlag es erős kozt helyezkedik el sztem. I. kerületben van, viszonylag normalis formák járnak oda/tanítanak ott :) Egyszerubb bekerülni, mint egy Fazekasba, es boven megkapod a jo felkészítést, ugyis ugyanazt az érettségit irja mindenki, legalabb ev kozben nem facsarnak ki, mint a Fazekasban.
2021. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja es nalunk is siman felveheted bármelyik két tárgyat faktnak. De sztem is inkabb az a fontos, hogy matekbol jo tanarod legyen, a torit te is be tudod magolni otthon. Illetve van természettudományi es társadalomtudományi osztály kulon. Amugy az ilyen rangsorokba nem bíznék , pl a Szinyei eleg az alján van, majdnem az 50., pedig erős iskola.
2021. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Xantus.


Ha ranksort nézzünk vagy akármilyen mércét nem a legjobb, sőt szerintem biztos nem a legjobb, de nagyon élveztem az ott töltött időmet, jó helyen van és jó felszeretségű.


Más gimnáziumokhoz képest az oktatás jó, de nem élvonalon helyezkedik el.


Ha ambíciózus vagy és bele akarsz mélyedni egy adott témába vagy éppen érettségire szeretnél iszonyatosan felkészülni, az nagy részt rajtad múlik.


Bizonyos szinten a gimnáziumodnak is köze van hozzá, de az eredményed főleg a te extrán befektetett idődön fog múlni, így szerintem egy bizonyos szint felett értelmetlen azon vitatkozni, hogy "melyik gimnázium a legjobb", mert a gimi erőssége csak egy bizonyos fokig segít.


Fontosabb, hogy egy olyan környezet legyen ahova be szeretsz járni. Az, hogy milyen tanuló leszel meg csak rajtad áll.


Én még úgy mentem oda, hogy érdekel az angol, 15-16 évesen felsőfokúztam és anglisztika fele akartam menni.


Végül mérnöki szak lett és nem érzem, hogy rosszabbul menne mint olyan szaktársaimnak, akik kifejezetten matek,fizika irányúltságú helyekről jöttek, ahol alapból emeltszinten tanulták.

2021. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat😊
2021. máj. 4. 23:01
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Itt említették a Szinyeit. Rokon jár oda és egyáltalán nem tartja olyan jó iskolának. Ha rám hallgatsz, elkerülöd.
2021. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az Óbudai Gimnáziumnak van egy emelt matek-töri tagozata.
2021. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!