Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell konzulenst felkérni?

Hogyan kell konzulenst felkérni?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárnő témája nagyon felkeltette az érdeklődésemet, június 11-ig kell témát és konzulenst választani. Nyilván, ha lehetne, akkor élőben kérném fel, de mivel erre most nincs lehetőség, ezért marad az e-mail. Kell nekünk valami kutatási tervet is leadni, de akkor ezt most úgy kell, hogy leírom neki, hogy érdekelne a témája és elvállaná-e az alábbi kutatási terv alapján, vagy először felkérem, válaszol és utána kutatási terv? Ez nem igazán tiszta számomra.

2021. máj. 4. 15:12
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

Felteszem BSc-s vagy. Fogod a témát és írsz egy ímélt.

1. Bemutatkozol.

2. Ismerteted a felkérési szándékot. Leírod, miért őrá gondoltál.

3. Ismerteted a témát, a tervet, a terjedelmet, amit fel kell dolgoznia.

4. Ismerteted, hogy eddig mire jutottál a témában, és hogy milyenek voltak a kapcsolódó tárgyakban a jegyeid, hogy megítélhesse, mekkora befektetés ez neki.

5. Megemlíted, hogy miben kell/lehet dolgoznod (Word, LibreOffice, LaTex), és hogy ha ezek közül melyiket nem preferálja, akkor mit tudsz tenni, a kényelme érdekében.

6. Ismerteted a konzulens kötelességeit. Mellékeled a vonatkozó egyetemi eljárásrendeket stb.

7. Zárásként megerősíted a felkérési szándékot, és hogy számítasz a válaszára.

2021. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szimplán írtam egy e-mailt az oktatónak, amiben leírtam, hogy őt szeretném felkérni konzulensemnek és nagy vonalakban felvázoltam, hogy miről tervezek írni. Ennyi. Nekünk nem kellett kutatási tervet küldeni, igazából a tanáron múlt, hogy pl. kért-e előre bármit és annak fényében döntött vagy sem. Az én konzulensem nem kért semmit. Válaszolt az emailre, megbeszéltünk egy találkozót akkor még személyesen és ott beszéltük meg a részleteket pl. pontosan mire gondoltam, ő mire gondolt, milyen rendszerességgel és hogyan konzultáljunk, ajánlott is rögtön pár szakirodalmat stb. Igazából ennyi.
2021. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutatási terv összeállításában is segített a konzulens, szóval előtte kellett felkérni. Tavaly tavasszal szintén a távoktatás miatt én is e-mailben kerestem meg, leírtam, hogy milyen témát szeretnék, miket olvastam már hozzá, milyen kérdésekre keresném a választ, és milyen módszerekkel kutatnék.
2021. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!