Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2021 - Matek emelt érettségi...

BodGamer kérdése:

2021 - Matek emelt érettségi vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne, hogy nektek mennyire ment a matek emelt, mert számomra jóval nehezebb volt a vártnál. Az előző éviket probléma nélkül megoldottam (2010-ig majusit oktoberit), sőt a 2020-s igen könnyű volt, így azt vártam ez is olyasmi lesz. Ennek ellenére rengeteg új dolog volt benne, mint pl.: inverzfuggveny, vagy az eddig 1x elofordulo Parabola ivhez huzott erinto egyenlete.

2021. máj. 4. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

En nem ereztem annyira neheznek😅 tul sok volt a valszam .-. a grafos feladatot egyaltalan nem tudtam, plusz az utana kovetkezo kosarasat. Inverz fuggvenyrol eletemben nem hallottam😂


Nagyon sok apro figyelmetlensegbol lett hibam sajnos :( oszinten nem tudom milyen lehet

2021. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársaim szerint nem volt vészes, 70, de inkább 80% körülire tippelik.
2021. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ellenkezőleg, pont nehezebbre számítottam, főleg a próbaérettségi után.

Az első négy feladat szerintem könnyű volt. A gyökös, logaritmusos egyenletek hamar kijöttek, a négyszög területét is fel tudtam írni. A háromszöges színezős az jobban megszívatott, abban nem vagyok teljesen biztos. A harmadik feladat igazából csak szöveges feladat alapján felírt egyenletek. A b) rész volt kicsit necces. A negyedik feladat összetettebb volt, de nem volt nehéz az sem, csak az integrált kellett jól kiszámolni.

Aztán mikor 5-től 9-ig végigolvastam a feladatokat, akkor eléggé megijedtem. Hirtelen mindet nehéznek találtam. Tényleg nem voltak olyan könnyűek, de megoldhatatlannak se nevezném őket. Az 5. feladatnak nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Először megijesztett az a koszinuszos valami, de nem volt nehéz. A hatodik egy gráfos feladat volt. Na, abban nem vagyok teljesen biztos, hogy jó lett -e, mert hajlamos vagyok benézni az ilyeneket. A nyolcadik feladatot meg tudtam csinálni, viszont először elcsesztem. De aztán rájöttem és átjavítottam, így ez rendben van. A kilencedikben megint csak nem vagyok biztos, mert az a) részben szerintem hiányos a bizonyításom.

A hetest hagytam ki, mert megijesztett a parabola. Az már sok volt. Az inverz függvény talán ment is volna még, mert nem nehéz ábrázolni. Venni kell az x=y egyenest és az eredeti függvényt tengelyesen kell rá tükrözni. Az így kapott tükörkép lesz az inverz (ha meg lett volna adva a függvény képlete, akkor az inverz képlete is kiszámolható lett volna tükrözgetés nélkül, mivel nem volt marad ez).

Összességében tehát nekem szerintem nem sikerült rosszul. Nem éreztem olyan nehéznek.

2021. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is megoldható volt, de jóval nehezebb volt, mint amire számítottam. Az első 4 feladat tényleg könnyű volt, mondjuk az integrálós feladat pepecselős volt. Én a 6. feladatot hagytam ki.

Ugyan ezt éreztem én is! Másfél óra volt a végéig, és lesokkoltam mert mindegyik feladatba belenéztem, de nem fejeztem be. Szerencsére meg tudtam nyugodni, és egész jóra megírtam, kivéve a 7. feladatot, de abban is eljutottam valameddig. Felírtam a fordított parabola képletét, behelyettesítettem a 2 pontot, lett 2 egyenletem, kellett volna még az érintővel is kezdeni valamit, hogy a 3 ismeretlenhez 3 egyenlet legyen, de ott elakadtam.

9. feladat szerintem amugy konnyu volt, sok ilyen volt az elozo evi erettsegikben. 8-ssal sem voltak gondjaim.

A 6. feladat a, részénél belebonyolódtam, és úgy voltam vele, hogy a többi úgyis jobban menne, végül jobban is ment.

Összességében ilyen 80 pont körülire számítottam mielőtt kitöltöttem volna, de ezek után 70+-10pontot fogok szerintem kapni.

2021. máj. 4. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hetest hagytam ki, de nekem nagyon tetszett az idei. A hivatalos megoldás alapján minden jó lett, talán a bizonyítás hiányos, meg ilyenek maradtak ki, hogy a logaritmus fv kölcsönösen egyértelmű. Az ötös feladat nekem kifejezetten tetszett, szeretem amikor gondolkodni is kell rajtuk, nem csak rutinmunka. Én a kilencessel szenvedtem kicsit többet a kelleténél, geometriához sosincsenek ötleteim, de végül az is sikerült. Összességében szerintem teljesíthető volt az idei, csak ránézésre tűntek nehéznek a feladatok.
2021. máj. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%

összesítve: könnyű volt, az első rész nehézségét tekintve vicc kategória volt, a második rész első fele is baráti volt (13,14,15) a 16,17,18 nehezebbek voltak de azok is olyan típusok melyek rendszeresen előfordultak az előző érettségikben


szerintem egy 75 pont biztos lesz, és véleményem szerint aki nem sz@rt bele a közepébe,és lelkiismeretesen készült rá egy négyes tuti megvan, akár ötös is, a gyengébb képességűek is egy hármast simán összetudtak hozni, kettest meg pláne...


ezt most csak azért írom mert vírushelyzettől függetlenül (most van is ténylegesen mire fogni) mindig megy a cirkusz hogy így meg úgy nehéz volt és többnyire nem azoknak sír a szájuk akik szét készülték magukat...

2021. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os, az emelt matek volt a kérdés, nem a közép.
2021. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!