Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetem Műszaki...

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karán kezdem meg tanulmányaimat szeptemberben. Miket érdemes átnézni a nyár folyamán matekból, fizikából és kémiából, hogy "könnyebben" menjen az első év?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam az emelt matekot, a megoldókulcs alapján 80-85%-ra sikerült. Fizikából csak középszinten teszek majd érettségit, de amitől leginkább tartok az a kémia, melyet csupán az első két évben tanultak azok, akik nem azt választották fakultációnak. Szinte mindenki a matekot és a fizikát vette fel, így én is.


Megnéztem az egyetem oldalán hogy az első évben milyen tárgyak kerülnek majd terítékre, és már beszereztem néhány könyvet amik ezekkel a témákkal foglalkoznak. Még így is eléggé félek, ezért várom olyan emberek válaszát akik ott tanulnak / tanultak és megtapasztalták, hogy hogyan mennek ott a dolgok, mikre szeretnek rákérdezni és mik azok a tárgyak ahol a legtöbben esnek ki.


Van 0. ZH? Ha igen, akkor emelt matekos és közép fizikás felkészültséggel meg lehet oldani, vagy ki kell egészíteni az anyagot valamivel? Azt tudom, hogy itt nem lehet semmit használni, se függvénytábláztat, se számológép. Így mostanában a függvénytáblát bújom, hogy ilyen-olyan nevezetes dolgokat és egyebeket tudjam fejből is.



2021. máj. 5. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Villányi Attila könyveit javaslom, azt hiszem közép és emelt szintű kémiára is felkészít, ergo ha képbe vagy azokban a témákban akkor nagy gond nem lehet.
2021. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aaron99 ***** válasza:
100%

Szia,

Nem kell paráznod tőle, a követelmények nem túl nagyok. Minden tárgyhoz van elérhető jegyzet, amit legkésőbb az első előadáson vagy gyakorlaton úgyis elmondanak, valamint úgyis lesznek felsőbb évesek kb minden tárgyon és ha kérsz tőlük adnak jegyzetet.


Viszont arra felhívnám a figyelmed, hogy a Földtudományi mérnök diploma nem igazán ér sokat a munkaerő piacon. Én ezt a saját káromon tanultam meg, időben végeztem az alapszakon, TDK-t írtam, nyelvvizsgám meglett, mégse találtam munkát és már azelőtt elhagytam a pályát, hogy lediplomáztam volna.

Mindenesetre sok sikert.

2021. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!