Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Figyelembe fogjak venni hogy...

Figyelembe fogjak venni hogy az iskola nyitás elleni petíción majdnem 100.000 aláírás van?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
orbanviktor@orbanviktor.hu-n kérdezd.
2021. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
igen figyelembe veszik ezért nem nyit a suli hétfőn holnap mondják ki a végső döntést
2021. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
#2 ForráSSSS?
2021. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Holnapi Kormányinfó
2021. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
#3 az AnyáDDDD
2021. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

"Holnapi Kormányinfó"

Szóval egy időutazóhoz van szerencsém?

2021. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a lezárásokat eddig szinte mindig a kormányinfón jelentették be,úgyhogy holnapig reménykedhetünk.
2021. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%

~100.000 diák van egy évfolyamon, kicsit kevesebb. (Kb 89-93.000)

Ezt a cuccot nem csak diákok írták alá.

Számoljunk mondjuk 650.000 diákkal, akik 5-11 osztályosok+NYEKesek.

Vinnünk le belőlük 90.000 embert, tegyük fel, hogy ezek az aláírók tényleg diákok voltak. Ez már így is nagyon magas becslés.

Tehát van 560.000 diák, aki nem írta alá.

Mondjuk, hogy ezek közül van 70% akit nem érdekel ez a dolog, ami lássuk be, elég abszurd, biztosan többnek van véleménye.

Ekkor van 168.000 diák, aki vissza akar menni.

168.000 > 100.000

Sőt, ha vesszük azokat a diákokat, akiknek van véleménye (90.000 aláíró és 168.000 aki vissza akar menni), akkor a diákok 65,12%-a vissza akar menni. Ami több, mint 50.

Ez valóban annyira nem szembetűnő, de hogy jobban nyomatékosítsam: ha minden aláíró valóban diák (ami nem így van, tehát ez felső becslés), akkor a diákoknak csak 15,38%-a szeretne online tanításban maradni.

Őszintén szólva én meglepődnék, ha az aláírások akár 65%-a érintett diák lenne.


Kíváncsi lennék hányan írnák alá a "nyissák ki az iskolát" petíciót. Szerintem többen. (Nyilván nem létezik a petíció, mert most nyitás van ígérve)


Oké van 90.000 diák, aki digitális oktatásban akar maradni. Tegyük a szívünkre a kezünket és válaszolunk arra a kérdésre, hogy ebből kb mennyi az, aki fél a valós számonkéréstől és mennyi az, aki azért nem akar visszamenni mert nem szereti az osztályát. Mennyi az, aki tényleg a vírus miatt nem akar menni? Mennyi ebből az, aki betart minden korlátozást és a barátaival sem találkozik, nem jár sehova? Mert csak azoknak jogos a kérése.

Én azt mondanám, hogy ez kb egy gyerek/osztály.


(És akkor nem számoltam bele a szülőket és tanárokat, akiknek a szavazata benne van az aláírások között, de a teljes létszámhoz nem adtam hozzá, mikor százalékot számoltam, világos, hogy úgy még kisebb lenne.)

2021. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Indítok egy petíciót a jó időért. Aláírja több millió ember. Szerinted ezek után csak jó idő lesz és eltűnik a rossz idő?
2021. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Egyetemista vagyok én már, de nem értem ezt a siránkozást, én baromira szeretnék menni újra egyetemre, de erre már csak szeptemberben lesz maximum lehetőség, mert már kezdődik a vizsga időszak jövőhéten. Örüljetek inkább, hogy nem otthon kell lenni, hanem mehettek. Gondolom azok vannak felháborodva, akik az iskolába is csak aludni, meg baromkodni mennek be...
2021. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!