Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most, hogy nyitnak az iskolák,...

Most, hogy nyitnak az iskolák, összefoglalva szerinted milyen előnyei és hátrányai voltak az online tanulásnak?

Figyelt kérdés
6 hónap tapasztalata a hátunk mögött.

2021. máj. 7. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

pozitiv

- kevesebb óra

- több szabadidő

- jobb tanulás

- jobb jegyek

- sokkal jobb online

negativ

- nem tudok

2021. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk negatív lehet a közösség hiánya.
2021. máj. 7. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

- Nincs stressz, fáradtság, rengeteg szabadidő

- Fölösleges órák nem pazarolják annyira az időmet, rajz, tesi, hittanra gondolok

- A tesi idejét arra tudtam használni, hogy úgy tornázzak, ahogy nekem megfelelő, a saját tempómban haladjak, és ne osztályozza le senki, ha elrontom

- Fókuszálhattam az érettségitantárgyakra

- Nyelvet tanulhattam, amire az iskola mellett nem annyira volt időm (meg is lesz a felsőfok az online suli miatt :)

- Az órákon csak a tanár hangja, nem kellett azt hallgatnom, hogy a figyelemzavaros osztálytársaim egész órán röhögnek, beszélgetnek

- Nem kell reggel 5-kor felkelnem, majd egyből buszoznom

- Nem kell buszoznom :)

- Tudok pizsamában, az ágyamból részt venni az órákon, nagyon kényelmes, főleg a reggeli órákon

- Tudok enni, mosdóba menni, akkor amikor akarok

- Nem kell a sok időhúzó programon részt venni, bálra táncot tanulni, rendezvényt szervezni, színdarabot betanulni, nincs így áhitat

- Nekem pl. kitisztult az arcom, amióta itthon vagyok, nem is gondoltam volna, hogy ekkore stresszfaktort jelentett az iskola számomra

- Összességében, egy olyan önálló napirutint sikerült kialakítani, ami nagyon jót tesz a tanulási folyamatomnak és az egészségemnek (mentális és fizikális egyaránt), nem azért nem akarok vissza menni az iskolába, mert lusta vagyok, sőt így egy nap akár 10 órát is tudtam koncentrálva tanulni, hanem azért, mert ha visszamegyünk felborul az egész rutinom, ami nagyon jól bevált

2021. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A buszozást megértem, de akik például faluban vagy kis városban élnek, azok akár gyalog vagy biciklivel is mehetnek suliba, ami igen kellemes lehet reggel.
2021. máj. 7. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Hát, buszozás előtt én biciklizek a buszmegállóig, tavasztól nyár fele még kellemes, kellemes, de pl. télen 5 órakor a sötét havas időben úgy érzem magam, mintha katonai bevetésen lennék. De irigylem azokaty akiknek egy városban van az otthonuk, meg a középiskola :) Emlékszem még általános iskolában elsétálni, majd az iskolából hazasétálni is mindig nagyon kellemes volt.
2021. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Negatív:

- a digitális számonkérések komolytalansága miatt ellustultam és nem tanultam semmit se így a tudásom hiányos (sajnos ez majd az érettségi eredményemen is meglátszik majd)

- teljesen bezárkóztam, szociálisan elérzéktelenedtem

- nap 6-8 órát játszottam a gépen


Pozitív:

- szüleim segítettek a dolgozatírásnál ezáltal többet beszélgettünk

- a digitális órára bejelentkeztem és mást csináltam

- rajz, ének, tesi órák offolva voltak

- megspóroltam az iskolábajárást, több szabadidő

2021. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Pozitív:

-Nem kellett tartanom a covid-19-től és nagyobb biztonságban éreztem magam.

-Nem kellett napi 8 órán át egy rongydarabban az arcomon fuldokolni.

-Nem kellett világjárvány idején egy pár m^2-s tanteremben 30 másik diákkal, szellőzés nélkül egybezárva lenni.

-Nem kellett több száz másik idegen emberrel egy légtérben tartózkodnom.

-Nem volt napi 7 órám, 0. órával együtt, 8 órám.

-Nem volt 0. órám.

-Sokkal jobban ki tudtam pihenni magam, mivel legkorábban 8.15-kor és legkésőbb 10.00-kor keltem.

-Nem kellett a reggeli dugóban ülni.

-Nem volt reggeli stressz.

-Lehetetlen volt elkésni, a saját nappalinkból.

-Az online órák alatt sokkal jobban átjött a tananyag, mert nem kellett elviselnem a sok ökör sugdolózását, telefonozását, meg még ki tudja mit és egy kattintással azt is el tudtam érni, hogy olyan legyen, mintha csak nekem magyarázna a tanár.

-Akik eddig kevésbé voltak jók az számítástechnika területén, azok most nagyon megerősödtek.

-Ha valamit nem tudtam, egyből utána tudtam nézni, az interneten.

-Sokkal jobban be tudtam osztani az időm.

-Nem kellett hosszas perceket az otthoni feladatok leírására szánnom, mert a tanár feltette a Google Classroomba és akár a telefonomról is meg tudtam nézni.

-Akkor ettem, akkor ittam, akkor mentem WC-re, akkor fújtam orrot stb. amikor csak akartam (egyedül óra közben nem). Az iskolában nem szoktam enni, csak utána, ami van hogy 3 óra után van, WC-re menni és inni pedig nincs gusztusom az állami iskolai WC-kben.

-A családommal, a rokonaimmal és a kutyámmal sokkal több időt tudtam tölteni.

-A szüleim is tudtak nekem segíteni, ha valamit nagyon nem értettem.

-Nem kellett korán kelni.

-Elbúcsúzhattam a stressz forrásainak nagy részétől.

-Nem voltak online órába megtartva a tölteléktantárgyak, nem volt mindennapos tesi (ami nem izmosít egy cseppet sem) és még sorolhatnám őket.

-Sok új dologra volt időm. Volt időm olvasni, főzni, gitározni és rengeteg új dolgot is kipróbálhattam.


Negatív:

-Én sem igazán tudok ilyet... Sokan mondják, hogy rosszabb a tanítás, de ez iskola függő és nálunk nagyon odafigyeltek a tanárok, hogy ne rogyasszanak meg minket a feladatokkal, de továbbra is nagyon szigorúan vették az oktatást és nem lehetett nagyon csalni, illetve szigorúan rendet parancsoltak.

-Az egyetlen negatív talán az, hogy a tölteléktantárgyakat tanító tanárok voltak azok, akik a legőrültebb feladatokat adták (gondolom így akartak kompenzálni).

2021. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha mérlegre teszem, akkor digitális oktatás jobb volt, mint covidot kapni. Meg amúgy is. Annyi, hogy értelmesebben ki tudtam tölteni az időmet, mert nem nagyon volt időrablás. Pl. Az órák közötti szünetekben nem kaptam halláskárosodást. Többet tudtam pihenni, és eztán tanulni is.
2021. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!