Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tiltják be a mobilte...

Miért nem tiltják be a mobiltelefonok használatát általános iskolában?

Figyelt kérdés
Elsőtől nyolcadik évfolyamig, mindenkinek. Miért nem tiltják be? Erősíteni lehetne a személyes kommunikációt és a nem tudna senki a 400 ezres készülékével flexelni a többiek előtt.

2021. máj. 8. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerencsére van olyan normális iskola, ahol reggel le kell adni és csak délután kapják vissza 😇
2021. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Jogos! Az 1. válasz is.
2021. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Fejezd be.
2021. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
De jó, úgy tűnik, méltó utódaim lesznek 😉
2021. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Jól értem, hogy a probléma az, hogy van akinek drágább és nem az, hogy óra közben használják?
2021. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem önmagában az a baj, hogy némelyik drágább, hanem az, hogy akinek drágább van, az ennek kapcsán esetleg lenézi a többieket, illetve ha nem is nézi le, attól még úgy érezhetik egyesek, hogy emiatt le vannak nézve (és akár jogosan, akár nem, így érzik, amiből márpedig konfliktusok adódnak, ami nem hiányzik senkinek), és igen, az is baj, ha óra közben használják, márpedig ha nem kell reggel leadniuk (sőt, talán még akkor is, ha le kell...) képtelenség megakadályozni, hogy óra alatt is használják (mármint akkor, amikor más lenne a feladat). Igen, lehetne használni oktatási célokra is, de akkor minden egyes diákot el kellene látni telefonnal, másképp megint csak konfliktusforrás, mert akinek nincs, az ki van rekesztve, stb.
2021. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk általánosban 1. Óra előtt mindig beszedték és utolsó óra után kaptuk vissza. Természetesen voltak olyanok, akik nem adták be, azt mondva, hogy nincs náluk. Volt, hogy lebuktak és büntetést kaptak, volt, hogy nem.

Ezt teljesen nem lehet kiküszöbölni.

2021. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
38%

Én ezt nem is értem...

Annak idején amikor még én suliba jártam, egyes tanárok óra előtt elvették a telefont mindenkitől, utána szünetre vissza adták. Más tanárok csak annyit mondtak, hogy némítsuk le és aki zavarja vele az órát, attól elkobozza és odaadja az igazgatónak, aki majd csak nap végén adja vissza...


Persze ez még az okostelefonok világa előtt volt (jujj de öreg vagyok), de úgy véltem, ez a kérdéskör a mai világban már rég megoldott...


Mire gondolok?

Például arra, hogy ugyanúgy a mai okosmobilok is némíthatóak, óra alatt (mivel oktatási célra nincs használva) szükségtelen, csak zavarná a diákokat, elterelné a figyelmüket. Tehát óra előtt minden diák lenémítva/kikapcsolva/repülős módra állítva lerakhatná a tanár által kijelölt "mobil gyűjtőbe" (ahogy ez megy is ma néhány iskolában) és szünetre újra magához vehetné. Óra alatt ha valakivel történik valami, úgyis értesíti a tanár a megfelelő szervet (pl mentők), magán célokat pedig szünetben intézhetnének a diákok.

Persze ehhez kell a diákok együttműködése, egymás iránti toleranciája és bizalom a tanár felé is (és pont az a baj, hogy a mai fiatalok némelyikéből ezek hiányoznak)...

Ennek ellenére ez néhány iskolában így működik, máshol nem. Az ok egyszerű: a diákok szociális fejlettsége, ami nagy részt a szülőkön és az oktatási intézményeken múlik (plusz természetesen a környezeti tényezők). Tehát a probléma forrása a társadalom. A társadalom pedig nem reagál elég gyorsan, vagy nem megfelelően reagál a technika fejlődésére, így nincsenek egyetemesen elfogadott szabályok az ilyen esetekre.


Ezt a problémát egy jó ideig még cipelni fogja a társadalom magával. Így ez a kérdés is sokáig fog még ismétlődni, mint ahogy ismétlődik már egy ideje (csak a régi telefonokat azóta leváltották az okostelefonok)...

2021. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Hagyjuk már.. Ebben az országban mindenki mindent tiltana. Órán az alsósok biztos mem használják. Inkább az oktatás színvonalán kéne elgondolkodni.
2021. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6%
Had legyenek kirekesztve
2021. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!