Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben a helyzetben, mi lenne...

Ebben a helyzetben, mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hol is kezdjem...egyetemen tanulok, de nem vagyok itt boldog. Egyáltalán nem kötnek le a tárgyak, fogalmam sincs mire tudnám vinni ezzel a szakkal (nyelvszak). Nagyon nehéz.

Csoporttársaim is kicsit furik igazából. Leragadtak a gimis szintnél. Full magányosan telt az a pár nap, amit ősszel az egyetemen kellett töltenünk. Mikor kiderült, hogy online oktatásra állunk át, nagyon örültem, viszont ez sajnos az oktatás minőségére ment rá. (+ A mentális egészségemre is)



Nem is ezek a lényegek tulajdonképpen, hanem véleményt kérnék, hogy mi lenne a legjobb?


- hagyjam itt a szakot,

-szorítsam össze a fogamat és csináljam, hátha jó lesz valamire a diploma

-csináljam meg még ezt a vizsgaidőszakot

-passzíváltassak (egyáltalán, az lehet most így évközben??)

-menjek át máshova

-dolgozzal, addig eldöntöm, hogy mi legyen?

-végelkeseredésemben...főbe kéne magamat lőni?


Ha valaki tudna valami tanácsot adni, esetleg ugyanebben a cipőben volt, akkor örülnék, ha írna, akár priviven is!:)



2021. máj. 11. 08:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy lehet, depressziós lettem. Semmi sem érdekel már, abszolút semmi. Régen nem voltam ilyen.
2021. máj. 11. 08:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld végig a vizsgaidőszakot és nyáron találd ki mihez akarsz kezdeni.
2021. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szó szerint ugyan így vagyok (kivéve a szakot), mintha csak én írtam volna.

Én is azon gondolkozom, hogy ott hagyom, de nem tudom utána mit kezdnék magammal (mármint hol dolgoznék) Egyenlőre a nyáron gondolkozom, aztán lehet, hogy szeptembertől tartok egy év szünetet, és vagy visszamegyek, vagy kifizetem a tandíjat és kilépek.

Bárhogy is lesz, kitartást kivánok neked, és hogy jobban érezd majd magad :)

2021. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
miért mentél nyelvre ha azt se tudo mire jó vagy hogy érdekel-e egyáltalán? amúgy ha most akarsz passziváltatni, akkor minden eddig eltelt hétért fizetned kéne, ami nem kevés (egyetemenként változó az ára, nálunk valami 7000 ft/hét volt). ezt a vizsgaidőszakot még csináld végig, már nincs sok hátra. aztán lesz egy egész nyarad gondolkodni.
2021. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kell, hogy adott esetben elég komoly szakadék lehet az egyetemi tananyag és a későbbi munkád között. Pl. van, aki imádja a mérnökképzést, de később nem találja fel magát egy üzemben. Vagy utálja a száraz egyetemi tananyagot, de később a diplomájával olyan munkát talál, amiben jól érzi magát. Gondold végig, hogy a nyelvszakkal milyen munkát tudnál elvégezni, és az boldoggá tenne-e. Elég vonzó-e ahhoz, hogy végigcsináld érte az egyetemet? Ha nem, mi az, ami érdekel helyette, és reális nekifutnod?

Teljesen rendben van, ha most még nem látsz tisztán, adj magadnak időt. Az is teljesen OK, ha passziváltatsz, elmész dolgozni, és közben rendezed a soraidat. Ezt a vizsgaidőszakot a helyedben még végigcsinálnám mindenesetre.

2021. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az évet fejezd be, és a következő évben kérd át magad egy másik szakra, vagy menjél el idegenvezetőnek, ahhoz is nyelvek kellenek, és érdekes munka lehet. Nincs pajzsmirigy-alulműködésed? Menj el a körzetihez, mondd meg,hogy erre gyanakszol, mert az is depressziós tünetekkel jár, meg később hízással.
2021. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt érzem, csak nem nyelvszakon. Pár hete egy hasonló kérdésem is volt.

Én végül úgy döntöttem, hogy összeszorítom a fogam és megcsinálom. Még 2 év. Ha belegondolunk, 2 évet ki lehet húzni, utána ott az egész élet, hogy valami jobb legyen... Legalábbis én így vagyok vele, de attól függetlenül ugyanígy szenvedek. Bele se merek gondolni mi lesz, ha szeptembertől ott kell ülnöm egész nap.

2021. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 és, ha nem jön össze az átlagod? Ha van kedved erről privátban beszélgetni, akkor itt vagyok<3
2021. máj. 30. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bízom benne, hogy azt az átlagot sikerül tartanom, amíg nem raknak át fizetősre. :\ egyelőre itthonról jól tartottam.

írj privátban nyugodtan :)

2021. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!