Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a nehéz az érettségiben?:D

Mi a nehéz az érettségiben?:D

Figyelt kérdés
mindenki mondja milyen nehéz stb stb... 2 éve érettségiztem zéró tanulással mindenből 80%+...(emelt fizika)
2021. máj. 11. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarod verni magadra?
2021. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mindig ahhoz méri a nehézséget, amit addigi élete során átélt.

Államvizsgakor persze mindenki ezt mondja (én is ezt mondtam, h ehhez képest az érettségi lofsz), hogy ez semmi.

De úgyanúgy mehetsz tovább, annak idején mikor mérnökök tervezték a Csalagútat, vissza tekintve biztos ők is azt mondták, hogy jajj mi a nehéz egy építőmérnöki doktoriban?

2021. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben nehéz összeadni 7-et a 6-tal, aztán nehéz 7.-ben a földrajz dolgozat utána a központi felvételi a középiskolához, aztán persze visszatekintve már nevetünk rajta. Aki lelkiismeretes nyilván fél a vizsgától, hiszen nagy tétje van, ha tovább akar tanulni, akár egy százalék is fontos lehet. Aki túl van rajta (Főleg a tanárok.) pedig irreálisan nehéznek írják le, hogy a diákok ne vegyék félválról a készülést. Aztán persze utólag mindenki azt mondja, na ezért kár volt 4 évet izgulni.
2021. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem találkoztam olyannal, aki szerint nehéz lenne. Mindig csak hallottam, hogy már megint petíciót indítottak, mert mindenki szerint nehéz volt. Szerintem az érettségi nehézsége csak egy városi legenda. Ijesztgetik a lusta diákokat, hogy tanuljanak is.


Egy kötelező középszintű érettségit egy értelmes nyolcadikos is meg tudna írni. A nem kötelező és az emelt választható, tehát nincs ok a sírásra.


Kettesre megírni sima ügy, de a 80%-os emelt már nem rossz. Mondjuk szerintem pont a fizika emelt a legkönnyebb (nem azért, mert én simán meg tudnám csinálni, igazából nem vagyok olyan jó fizikából, de az, hogy nem kérhetnek emelt matekos tudást hozzá, az egészet nevetségessé teszi. Most komolyan, integrálás és deriválás nélküli emelt fizika...), ettől persze még szép az az eredmény, nem veszít az értékéből, gratulálok is hozzá.


Én tavaly érettségiztem (emelt matek). Minden 80%+, de volt 3 tárgyam 97%+

Én mondjuk tanultam, mert a választott tárgyamból 2 hónappal érettségi előtt még semmit nem tudtam. Nulláról viszont simán felhoztam annyi idő alatt.


Viszont emlékeznünk kell, hogy vannak olyanok, akik rosszabb körülmények között tanulnak, hátráltatják őket, nem tudnak figyelni és esetleges nem fogékonyak rá. Ha valaki ilyen, és nem jár versenyekre, nincs hozzászokva ahhoz hogy 2-3-4 órát koncentráljon tétre, akkor rosszabbul is sikerülhet.

Vagy nem az érettségi a nehéz, csak az, hogy jobbra írja, mint a másik 600 jelentkező arra a szakra. Ami nyilván nem sikerülhet mindenkinek.

2021. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké 4-es csak amikor bennt ültem magyar/töri szóbelin és az emberek nagy része meg se tudott mukkani azér leesett az állam (baszki valaki a himnuszt húzta és majdnem sírvafakadt h nem tud semmit pedig a legnagyszájúbb csaj volt)... meg ugye a 30%os közép matek eredmények... pedig nem valami rossz gimiben voltam
2021. máj. 11. 10:41
 6/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Elsőéves mérnökhallgató vagyok.


Minden érettségim meglett 4-es, 2 emeltem volt, 6 tárgyból érettségiztem.


1 éve 56% lett az emelt matekom. Most 2 félév analízis és diszkrét matek után megnéztem és egyszerű ujjgyakorlatnak hatott a feladatsor. Habár 1 éve baromi nehéznek tűnt.


Szerintem nem kell ezért leszólni senkit sem, mert neki 18 vagy akár 30 évesen is baromi nehéznek tűnik az érettségi. Steve Jobs mondta, hogy "a pontokat csak visszafelé lehet összekötni" ez azt jelenti, hogy csak akkor tudod elhelyezni az előző tananyagot ha már túljutottál rajta.


Középiskolásként azt gondoltam, hogy az integrálás a matematika csúcsa. De most, hogy itt vagyok egyetemen és tudom, hogy 2 félév után se tartunk a 20. század matematikájánál eltudom helyezni, hogy hol is van a tudásom.


Én mérnökinformatikusnak tanulok, így például egy repülőmérnökhöz képest sokkal durvábban tanuljuk a matekot, ezért ebben a térben könnyebben eltudom helyezni a dolgokat.

2021. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindenki születik tökéletes tudással.

Ha az én iskolámat vesszük, az számít okos embernek, aki nem bukott meg.

Én úgy jöttem át egy másik erősebb iskolából a mostaniba egy másik szakra.

Nem gimi az iskolám, és azért kaptam oklevelet év végén, mert 3,9-es átlagom lett és 3-as volt a legrosszabb jegyem.

Nekem sem volt olyan könnyű hiába tartanak ott jó tanulónak, az érettségi pedig így is nehéz volt nekem.

2021. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most raktam le a közép infot ami tuti, hogy ötös lett 0 tanulással kb., csak ami rám ragadt, mivel Érdekel és Szeretem a tárgyat. Nem egy haverom vért izzadt azért amit én a semmivel elértem. Cserébe majd a magyaron és törin csak imádkozhatok annyira gyenge vagyok belőle. Emberre válogatja. Tudod, valaki csak nyer a lotton:D Nem hiszem, hogy kérdező, egy polihisztornak tetszik lenni.
2021. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!