Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha megbukok...

Mi történik, ha megbukok szakmai érettségin?

Figyelt kérdés

Nem tervezek megbukni, és nagy valószínűséggel nem is fogok.

Kötelező szakmából érettségiznünk, de nem azzal akarok majd továbbmenni, hanem emelt fizikával. Ha sikerül az összes vizsgám, kivéve a szakmait, akkor tudtommal nem kapok érettségi bizonyítványt, és így a felvételim is érvénytelenné válik.

A kérdésem igazából az lenne, hogy ezután mi a teendő, ha majd újra szeretnék felvételizni?



2021. máj. 11. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ősszel pótérettségi a szakmai tárgyból.


Utána ha keresztfélévesen indul a szak, ami érdekel jelentkezel, ha nem, akkor majd a rendes eljárásban.

Utóbbi esetben, ha ősszel pótérettségizel, szeptemberben elkezdhetsz akár egy egy éves OKJ-t, feltéve ha tudsz mellette érettségire tanulni.


De az se rossz ötlet, hogy amíg érvényes a diákod-kb az őszi érettségiig-addig diákmelózol.

2021. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, akkor csak ez a felvételim ugrik?

Akkor a szakmát a következő rendes eljárásban nem fogják figyelembe venni, és kapok bizonyítványt? Ha nem, hogy tudom mégis kiváltani? Vagy mindenképp szükségem lesz megcsinálni ezt a szakmai tárgyat?


Köszönöm előre is a válaszod!

2021. máj. 11. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Kötelező szerintem megcsinálnod mert az ötödik tárgyad és érettségi bizonyítvány legalább öt tárgy sikeres vizsgái után lehet kiállítani
2021. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Az OKJ-t úgy értettem, hogy ha a sulidban van egy a 4 évedre ráépülő OKJ év, akkor ott tudsz menni, viszont ha oktőberben nem lesz meg az érettségid, akkor ki kell iratkoznod.

(egyik osztálytársamnak nem volt meg az egyik érettségije, de jöhetett ötödik évre, pótérettségin nem ment át, és ki kellett iratkoznia)


Más duliban nem tudom, hogy felvesznek e így.

2021. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amugy emelt fizikaval nincs meg az 5. targya #3? (Nem ertek a szaksulis erettsegirendszerhez)
2021. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Az 5. tárgy szaksulikban az adott szakma tárgya, ami kötelező (pl. Kereskedelem-Marketing szakon ez esetben Kereskedelmi ismeretek/Áruforgalom-vagy kinél hogy hívják).


Ezen felül vállalhat mást szabadom, ami ha jól tudom nem szabja meg az érettségi kiadását (ebben nem vagyok biztos, mert én nem csináltam szabadon választottat).


"Sima" gimiben az 5. tárgy egy szabadon választott tantárgy.

2021. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!