Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szakdolgozat értékeléséné...

Ha a szakdolgozat értékelésénél minden rossz, szó szerint. Ami a konzulensem szerint jó azt a bíráló lehúzta, egy jó szó sincs megbuktam?

Figyelt kérdés

Pontot nem látom, mert azt a védésen kapjuk. De akkor mit védjek meg ha minden rossz?

Annyira elvette a kedvem, hogy inkább abba hagyom az egészet


2021. máj. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakdolgozat megvédéséhez 2 kérdésre is kell válaszolni és maga a szakdolgozat védése nem külön jegy, nem hiszem, hogy bukás lenne a vége.
2021. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A konzulensem sem érti miért lett ennyire lehúzva, már az aki bírálta úgy kezdte unalmas a téma, nem elég kreatív. :(
2021. máj. 14. 00:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na most egyrész egyetem függő a dolog osztályzásnál, nekem úgy volt, hogy:

belső konzulens meg a külső bíráló adott 1-1 jegyet, plusz a védésre kaptam mégegyet, ennek a 3-nak az átlaga adott egy végleges jegyet.


Bírálaton voltak kérdések?

Az, hogy ő lehúzta a dogádat, az semmit nem jelent, a védés csak annyi, hogy 10 percben előadod miről írtál. Ha te a palacsintakészítésről írtál, a külső bíráló szerint pedig unalmas és rossz recepted, de te védésnél bebizonyítod, hogy igenis így is lehet palacsintát csinálni, akkor nem bukhatsz meg.

Nem is hiszem, hogy lehet egyáltalán bukni akkor, ha leadsz egy olyan szakdolgozatot, amit a belső konzulensed (akivel elméletileg együtt dolgoztál) elfogad, hiszen papíron tartalmilag és külalakilag megfelelő a forma.


Bukás max akkor van, ha egyszerűen nem bírod megvédeni, mert fingod sincs a témáról (értsd kibaxtál egy csomó pénzt arra, hogy valaki megírja, de olyan hülye vagy, hogy nem olvastad el).

2021. máj. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg a bírálót, hogy mi nem tetszik neki/min javítana rajta, ha azt mondja, hogy az egészet akkor szerintem menj feljebb a dologgal
2021. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, akit megbuktatnak, azt nem engedik tovább a védésre. Az más kérdés, hogy nyilván nem túl jó, ha a bíráló 2-est adott, de próbáld megfogadni a tanácsait, hátha a védésen szóban ki tudod javítani és felhúzni a jegyet!
2021. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!