Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 460 ponttal mennyi esélyem...

460 ponttal mennyi esélyem lenne bekerülni a Corvinus Egyetem egyik kollégiumába?

Figyelt kérdés

Nagyjából 460-470 pontom lesz összesen a felvételinél, és a Corvinus pénzügy és számvitel szakát jelöltem meg elsőnek. Budapest mellett élek, és a viszonylag hosszú utazási idő és egyéb dolgok miatt jó lenne, ha be tudnék kerülni az egyetem egyik kollégiumába. Erre mennyi esélyem lenne? A családom anyagi körülményei normálisak.


Az ELTE-n is megjelöltem ugyanezt a szakot, ott esetleg valamennyivel több esélyem lenne?


Köszi a válaszokat!



2021. máj. 15. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a felvételi pontod számít, hanem leginkább a szociális helyzeted
2021. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha normálisan bírálnak, akkor semennyi. Olyanok elől foglalnád a helyet,akik nem Budapest mellől,hanem az ország túlsó feléről érkeznek.
2021. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a távolságot nem feltétlen nézik. Legalábbis nálunk arra kevés pont jár. Olyan embert is felvettek koliba aki kb 1 órányira lakik az egyetem városától, én 4 órányira lakom tőle és nem vettek fel.
2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni, hogy lehet-e tanulmányi alapon kollégiumba kerülni. Én szakkollégiumban lakom, ide elsősorban tanulmányi alapon lehet bekerülni. De úgy tudom a BME-n a koliba kerülő gólyák 10%-a tanulmányi alapon jut be.


Teljes mértékben kollégiumtól függ, annak nézz utána.


Ha van ilyen lehetőség, akkor annyi ponttal van esélyed. Én vidéken 455-460 ponttal éppen bekerültem.

2021. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
BME-re simán felvennének, itt a lakhelytol való távolság kB. nem is számít, lakhatsz a másik utcában is. ( főleg az első félév után)
2021. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Corvinuson számít az átlag (első félévben a felvételi pont), az egyetemtől történő távolság és a szociális rászorultság is. A felvételi pontra kapni fogsz 46-ot (50 a max), a távolságra így kb. 2-t (asszem itt 25 a max), a szociális helyzeted nem tudom, de ilyenekre jár pont: egy főre jutó jövedelem (110 000/főig jár érte pont), elvált szülők (8 pont), testvérek (4 pont/db), betegségek, fogyatékosságok, hátrányos helyzet.


Olyan 60-70 pont szokott kelleni a bekerüléshez, így a szociális pontokon múlik nálad, hogy bekerülsz-e. Azt azért még érdemes tudni, hogy elsőévesként csak a Tarkarétibe jelentkezhetsz, ami kint van a pics*ban: 45-60 perc onnan bejutni az egyetemre.

2021. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!