Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Határidő után, akár kérvénnyel...

Határidő után, akár kérvénnyel is be lehet adni új egyetemi jelentkezést?

Figyelt kérdés
Eléggé elszúrtam egy érettségi tárgyat és nem jutok be oda, ahova szeretnék, viszont az ahhoz hasonlő főiskolai szakképzésbe igen. Esetleg nem tudom valahogy felvenni azt jelentkezésbe?
2021. máj. 16. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod.
2021. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, sajnos csak jövőre.
2021. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem
2021. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Amit tehetsz, hogy nem töltöd fel határidőre a bizonyítványokat, így érvénytelen lesz a jelentkezés, póttal jelentkezhetsz, és nem csúszol egy évet. Viszont pótos hely lutri, és szinte kizárólag ktg-s.


De érdemes mérlegelni, mert a foszk szinte azonos tantervvel dolgozik. Keresd meg az adott intézményt, hogy ha most arra kerülsz be, fogadnak-e el kreditet majd az alapon.

2021. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: Pont ezen gondolkodtam. Mérnökinfóra akartam menni, úgyhogy megvárom a pótfelvételit és ha meghirdetnek ilyen felsőoktatásit, akkor felhívom az egyetemet, mennyire tudok krediteket átvinni. Sajnos eleve két évet kihagytam, nem szeretnék még egy évet várni már.

Köszi :)

2021. máj. 16. 12:58
 6/8 A kérdező kommentje:

Bár pesti vagyok, onnan utólag csak a Gábor Dénes szokott felvételit hirdetni, távoktatásban van Egerben és Miskolcon is, de azt sem szokták pótfelvételiben elérhetővé tenni a felsőoktatási szakképzést.

Valahogy nem gondolom, hogy a GBF-ből átvennének Óbudaiba, nem?

2021. máj. 16. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Hű, Gödöllőn mi van? Onnan tuti ment át ismerős Óbudára.
2021. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szent István Egyetem, de az utóbbi két évben nem volt infó foszk pótfelvételiben hirdetve
2021. máj. 16. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!