Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan döntsem el, milyen...

Hogyan döntsem el, milyen beállítottságú vagyok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a humán vagy a reál tantárgyakkal kéne terveznem a jövőt. A szívem a humán felé, az eszem viszont a reál felé húz. Valakinek volt hasonló problémája? Ti hogy döntöttetek?

2021. máj. 17. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu önismereti tesztjei hasznosak lehetnek. Egyébként a legtöbb embert nem lehet bekategorizálni, hogy csak humános vagy csak reálos, ennél jóval összetettebbek vagyunk, és a legtöbb szakma sem kategorikusan humános vagy reálos.


Azt válaszd, amiről tudod, hogy ha egész életedben csak azt az egyfajta dolgot csinálhatnád, akkor 30 év munkaviszonnyal is reggel felkelve úgy mennél munkába, hogy ma is valami jót/érdekeset fogsz csinálni és nem úgy, mintha a fogadat húznák.

Inkább azt döntsd el, hogy mivel szeretnél foglalkozni és utána nézd meg, hogy az odavezető út hogy működik, ne fordítva, hogy azt döntöd el mit tanulsz és utána majd kiderül mit fogsz vele csinálni.

2021. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, igen, igazad van, csak az a gond, hogy iskolában először emelt képzést kell választani, és jó lenne nem félrenyúlni.


Felvi.hu-t pedig gyakran látogatom, a tesztekkel viszont adódott egy kis problémám...

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2021. máj. 17. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tantárgyakat szeretsz? Melyek azok, amelyek jól mennek? Mik tartoznak mindkét kategóriába?
2021. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ezaz... jól a matek megy, de nem szeretem annyira. Magyar, angol nem mennek olyan jól, viszont a mateknál jobban szeretem. Infó még az, ami megy is, szeretem is. A többi nagyjából felejtős..
2021. máj. 17. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A matek-infó nagyon hasznos kombináció, főleg hogy az infót nagyon szereted, a matek pedig megy. A nyelvek bár humán tárgyak, de ne ez alapján dönts, mert manapság mindenhová kell.


Sajnos flash nélkül nem fog menni :(


[link]

[link]


próbáld meg ezeket az edulinosakat, hátha ez megy.

2021. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!