Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz helyre jelentkeztem?...

Rossz helyre jelentkeztem? (nemzetközi gazdálkodás/tanulmányok - szociológia)

Figyelt kérdés

Sajnos februárban nagyon felületesen, szinte csak a fizetést és elhelyezkedést figyelembe véve jelentkeztem kizárólag nemzetközi gazdálkodásra és nemzetközi tanulmányokra (ELTE-re és Corvinusra).

Viszont az érettségit követően jobban utánanéztem ezen szakoknak, és most már sokkal inkább a szociológia felé húz a szívem. A nemzetközi tanulmányokhoz nincsenek kapcsolataim (egy angol felső- és egy spanyol középfokúm van csupán) és a gazdaság szinte egyáltalán nem érdekel.

Szerintetek mit lehet egy ilyen helyzetben tenni? Hagyjak ki egy évet? Vagy kezdjem el valamelyik szakot? Esetleg a nemzetközivé tanulmányokról át lehetne jelentkezni szociológiára (csak abból gondolom, hogy mindkettő társadalomtudomány)?

Szociológián szinte biztosan mestereznék, gazdasági területen simán lehet, hogy nem, mivel egyáltalán nem vonz.

A pontszámomat 440 és 450 közé saccolom.

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. máj. 21. 11:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a Corvinust preferálom a két egyetem közül, mivel ott tudnék "spórolni" az állami ösztöndíjas féléveimmel.
2021. máj. 21. 11:49
 2/10 Tepfal ***** válasza:
100%
A Corvinus társ tud. kar szakjainál az alaptárgyak jelentős része ugyanaz minden szaknak (szociológia, politológia, nemzetközi, média), ezért viszonylag könnyű átjelentkezni és a már elvégzett tárgyakat elfogadtatni. Vannak szakspecifikus tárgyak, azokat nyilván meg kell csinálnod majd. Nekem emiatt több ismerősöm végezett párhuzamosan az említett szakok közül kettőt. Az infóim kb. 5 évesek, lehet, hogy azóta változott a helyzet, de nézd meg az operatív tanterveket, az alapján látni fogod.
2021. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem sokkal jobban jársz ezekkel, mint a szoc büfészakkal.
2021. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdaság egyáltalán nem érdekel, akkor rakd előre szerintem most a nemzetközi tanulmányokat. Aztán ha jövőre ott vagy akkor még tudod érdeklődni át tudsz-e jelentkezni vagy újra be kell adnod a jelentkezését szociológiára és akkor melyik tantárgyaidat fogadják el. Szerintem emiatt ne hagyj ki egy évet. Aztán az is lehet, hogy megtetszik és nem válasz vagy mindkettőt elvégzed.
2021. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért, a tieiteket viszont nagyon köszönöm. Mindenkit felpontoztam.


#2 Világos, bár én több helyen is azt olvastam, hogy nem igazán van lemorzsolódás, ezért én attól tartok, hogy nem lesz állami férőhely amit megpályázhatnék.


#3 Tudom, hogy ez nem annyira keresett, de sokkal jobban érdekel. Viszont míg a nemzetközi gazdálkodást értem, addig a nemzetközi tanulmányokat miért tartod sokkal jobb opciónak? Én úgy hallottam, hogy az még kevésbé keresett diploma. (Bár érdekes módon az elvárt pontszám jóval magasabb.)


#4 Köszönöm, most a hallottak alapján én is erre hajlok. Bár elég ijesztő, hogy ez állítólag egy totál használhatatlan diploma hacsak az ember nem rendelkezik kapcsolatokkal - ettől függetlenül valószínűleg ez lesz a végső választásom.

2021. máj. 23. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A pontszám nem a piaci igényekhez igazodik sajnos. Informatikai szakokra már 300pont körül is be lehet kerülni, mégis kelendő dzakma és jól is fizet.
2021. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tepfal ***** válasza:
100%
Nálunk sokan úgy csinálták, hogy végeztek egy szakot, mondjuk nemzetközit, és mellette választhatóként a szocos kötelező tárgyakat vették fel. Majd az utolsó évre bejelentkeztek szocra, így csak egy félévet kellett kifizetni, és abban a félévben elfogadtatták a tárgyakat és elvégezték a szakszemináriumot. Akkor még volt ilyen, hogy kreditarányosan fizettél, tehát akinek tényleg csak a szakszem kellett, annak minimális összegből megúszható volt. Ennek azért kérdezz utána, mert mint mondtam pár évesek már az infóim.
2021. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a nemzetközi kapcsolatok sem ~r kevesebbet mint a szociológia, kapcsolatokat meg építhetsz az egyetem alatt is. És ahogy írták, azzal lehet játszani, hogy milyen plusz tárgyakat veszel fel. Mesterszakra meg több irányba is mehetsz, addigra sokkal jobban képben leszel.
2021. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tepfal ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy nagyon kevés az olyan munkahely, ami kifejezetten egyik vagy másik diplomát keresi ezek közül - én konkrétan nem is láttam még ilyet. Az állásinterjún/felvételi beszélgetésen van lehetőséged bemutatni, hogy az adott társ tud. részterületen mennyire vagy képben, és ez elég is lesz. A doktori szint kb. az, ahol ennek elkezd jelentősége lenni.
2021. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én a Corvinuson vagyok szocos hallgató, most fejezem be az első évem. :) Szerintem, ha ez érdekel, akkor a nemzetközi tanulmányokra add be a jelentkezésed, javarészt elso félévben megegyeztek a tárgyaink, majd félévkor egy kérvénnyel, és a szakfelelős engedélyével áttudsz jelentkezni szociológiára. Sok sikert kívánok! :)

2021. máj. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!