Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire találod befogadonak,...

Mennyire találod befogadonak, baratsagosnak az egyetemen a szaktarsaidat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék, ki mennyire tud ismeretsegeket kiépíteni, vagy általánosságban könnyűnek vagy nehéznek talalja-e az ismerkedest az egyetemen. A kerdesemet az ELTE BTK több szakjan is szerzett rossz tapasztalatom motiválja, ugyanis én hihetetlen arrogáns, távolságtartó emberekkel találkoztam. Még beszélgetni is kellemetlen volt velük. Máshol fel tudom találni magam, de az egyetemen nem. 23/L

2021. máj. 22. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szak, egyetemfüggő, sőt ott sem lehet általánosítani. Én informatika szakon vagyok, itt is van hihetetlenül sok arrogáns bunkó parszt ember, meg vannak az igazi kockák (mint az amerikai filmekben kb), és vannak haláli jó fej emberek, bár tény, hogy én se sok embert ismerek a szakomról, mert rettentő gyorsan csökken a létszám. Szerintem csak rossz körökben mozogsz/mozogtál. Viszont ha nem jössz ki jó a csoport/évfolyamtársaiddal, miért nem ismerkedsz más szakosokkal, más egyetemistákkal?
2021. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hatalmas szerencsém van. Imádom a szaktársaimat. Nagyon nyitott és befogadó a közösség. Támogatjuk egymást, és megértjük egymást. Senki nem arrogáns bunkó, barátkozunk más szakosokkal is.

Bár az online oktatás és a hazaköltözés keresztbe tett, de így is alakult ki barátság. Mindenki nagyon segítőkész. Teljesen pozitív az élmény minden szempontból.

Számomra nagyon új az élmény, hogy más emberek is ennyire szeretik ezt a dolgot tanulni. Nagyon hamar megértem a szaktársaimat, nagyon hasonló a gondolkodásunk, ez szuper érzés.

Természetesen itt is akad néhány ember, aki nem vesz részt ebben a barátkozósdiban, de a lehetőség adott.

2021. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE BTK-ra járok, és hát szerintem is sok mindentől függ. Mi 4-en vagyunk összesen a szakomon,ezért elég jó a viszonyunk,mert vannak olyan órák, ahol csak így négyen vagyunk a tanárral.

Nálam az volt a probléma, hogy a második félévemben kezdődött a távoktatás, ezért szinte esélyem sem volt megismerni a többi szakra járót rendesen, viszont amit az órákon tapasztaltam az a, hogy nagyon sokféle emberrel lehet találkozni. Vannak nagyon kedves segítőkész emberek is, de sajnos akad olyan is, aki csak kihasználni akar és csak azért barátkozik veled/ír rád, hogy utána esetleg segítséget vagy jegyzeteket kapjon tőled.

2021. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bme-s vagyok, 150 fő körüli létszámmal indult anno a szakunk. De volt mindenféle ember, van arrogáns bunkó is, vannak érdekemberek, sokakkal nem is beszéltem az évek alatt. Én magam nem vagyok egy óriási szociális ember, de megtaláltam a társaságomat, a "jelenlegi" kolis szobatársaim a legjobb barátaim. Szóval én általánosságban nem mondanám nehéznek, de nem is mindenki überjófej (sajnos).
2021. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!