Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki véleményt/rövid jellemz...

Valaki véleményt/rövid jellemzést mondanana a szegedi radnótis tanárokról?

Figyelt kérdés
A következő tanévet már a Radnótiban kezdem és azért szeretném tudni, hogy mire számítsak. Elég annyi is hogy pl. kedves, de szigorú vagy ilyesmik. Az is jó lenne ha az iskoláról mondanátok véleményt, tanácsokat. Pl.: mikor én a mostani sulimba érkeztem (az még 5.-ben volt) és összebarátkoztam párakkal, akkor azért adtak olyan tanácsokat, hogy a földszinti wc nagyon gáz oda ne menj, a természettanárnál ne húzd ki a gyúfát stb. szóval nagyon segítőkészek voltak. Remélem azért pár jó választ kapok.

2021. máj. 24. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok jófejek. Egyénfüggő, hogy ki mennyire szigorú, de többségében kompromisszumképesek. Ilyen tanácsot nem nagyon tudok adni, esetleg annyi, hogy az első félév nagyon nehéz lesz, mert általános után hirtelen nagyok a követelmények. Viszont ha belerázódsz, utána könnyebb lesz sokkal.


Milyen szakra mész egyébként?

2021. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Speciális matekra megyek (7.-től). :)
2021. máj. 25. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Ohh te drága lélek :D

A Radnótiban van egy olyan kikötés -vagyis Gál idején még volt-, hogy a biológia és a specmatek szakra KIZÁRÓLAG a jó tanárokat engedik be, mivel egészen egyértelmű, hogy azon két szak húzza fel egyébként az RMG színvonalát, mivel amit én látok a többi osztályról, abból nem nagyon szűrődik le az, hogy ez egy nagyon elit hely lenne.


A matekon az első két évet arra szánják rá, hogy megszerettessék veled a sulit. Előfordulhat, hogy alig kaptok majd házit, a tanárok mindenből kikérik a véleményed -számonkérések, osztályzás, stb-, és úgy fogod magad érezni, mint egy álomvilágban.

Szép az a két év, de hamar elröpül, és akkor bedomnak kilencediktől a mélyvízbe. Egyre szigorúbbak lesznek a követelmények, egyre nehezebb lesz megfelelni, és egyre jobban megismered majd, hogy milyen túlhajszolt egyetemistának lenni. Lévén, a Radnóti ugye ezt készíti elő, egyébként teljesen korrekt módon.


De a közösségben összességében mindig találsz majd magadnak valakit, szóval szocializáció szempontjából sem lesz baj.

2021. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Na ne viccelj. A bioszosok szokták kapni azt a bizonyos kémiatanárnőt, aki nem tud belőle felkészíteni az érettségire, ezért elő szokott fordulni, hogy a diákjai megbuknak az érettségin. A matekosok rendszeresen azt a két elvarázsolt magyartanárt kapják, akik világukról sem tudnak.


Az említett két szak egyikére jártam, de egyáltalán nem éreztem magam különösebben leterhelve, pedig OKTV döntős is voltam. A sulin kívül napi max. 1 óra tanulással simán hozható minden ötösre. Felesleges a kérdező riogatása.

2021. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, lévén én humános vagyok, így csak arra tudok hagyatkozni, amit matekos/bioszos ismerőseim mondanok... A többi nyilván csak az én látásmódom. Nem elképzelhetetlen, hogy túloznak :D

De örülök, ha neked másként jött le :)

2021. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!