Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikumból átvehetnek egy...

Kisbarack66 kérdése:

Technikumból átvehetnek egy gyengébb gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes és egy technikumba járok. Tizedik osztálytól viszont egy gyengébb gimnáziumban szeretnék tanulni. Ilyenkor átvehetnek vagy kell valamilyen különbözeti vizsga? Ha igen,akkor az hogyan zajlik?

2021. máj. 27. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Felhívod a gyengébb gimit és megkérdezed.
2021. máj. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen az lesz...csak személyes tapasztalatokra voltam kiváncsi.
2021. máj. 28. 08:17
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
A haverom a 8.kerületi Lakatos Menyhért Gimnáziumba ment át egy kereskedelmi technikumból. Az iskola simán átvette a sok brazil gyerek közé.
2021. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
semmilyen vizsga nem kellett hozzá?
2021. máj. 28. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb esetben kell a fontosabb tantárgyakból vizsgázni, főleg akkor ha valamilyen tagozatos gimibe akarsz átmenni. De ha csak sima gimi semmilyen tagozattal akkor max az ilyen matek, magyar, töri meg nyelvből van vizsga amit technikumba is ugyanúgy tanultál. Az egyetlen hátrány amit ilyen esetben nem tudom hogy oldanak meg az hogy technikumban nem nagyon kell második nyelvet tanulni (lehet van ahol kell, de amiket én ismerek ott egyben sem) gimiben meg 10.-re azért ha más nem de az alapok meglesznek mindenkinek.
2021. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sima gimibe szeretnék menni,általános tagozatra. A technikumban csak angolt kellett tanulni,a gimiben meg nem tudom..De köszi a válaszodat.
2021. máj. 30. 08:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ismerősöm szerint nem kell vizsgáznom mert full ötösre állok mindenből,abba a gimibe meg hármassal is felvesznek egy gyereket. Ez a technikum azért erősebb,mint az a gimi.
2021. máj. 30. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!