Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek meg fog oldódni a...

Szerintetek meg fog oldódni a tanárhiány problémája?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 16:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Megoldható lenne, de mivel nincs rá kormányzati akarat, ezért nem fog. Felfoghatatlan, hogy egy ilyen kritikus ágazattal, mint az oktatás, miért nem foglalkozik a kormányzat.
2021. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Úgy hogy a focira fordított pénzt oktatásra kellene költeni.
2021. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem, hacsak nem lesz drasztikus (legalább 100%-os) béremelés. A kutya nem fog 5-6 évet tanulni azért, hogy 160 nettót kapjon, miközben pesten egy multinál ellébecol 250-ért.
2021. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem rövid távon nem lesz több tanár, és úgy tűnik, hogy a hosszútávú megoldás, a 4 éves választási ciklusoknak pedig nem kedvez, nem éri meg belevágni.

Ha holnap emelnék a fizetést, akkor sem oldódna meg, ugyanis még ha az oktatást elhagyó pedagógusok vissza is mennének, a korfán ez minimálisan jelenne meg, és a területi egyenlőtlenségeket nem oldaná meg. Egy tanárképzés pedig 5-6 év, ez pedig szinte két választási ciklus.


Természetesen jó lenne ha valaki elkezdené, de ez csak egy politika felett álló közös minimummal valósulhatna meg, ahogy a hőn áhított északi népeknél is megtörtént 20-30 évvel ezelőtt. Ők rájöttek, hogy ez a rövid politikai ciklusokon túl fog nyúlni, így közös együttműködés kell, ami azt letudja küzdeni.

2021. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell ahhoz 5-6 éves képzés. Akkora hiány van, hogy bármilyen 3 éves BA diplomával felvesznek tanítani a diploma által lefedett tárgyakat. Ha most megemelnék a béreket, sokan ilyen diplomával elmennének tanítani, így a hiány megoldódna.
2021. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 5-ös!

Ez nem igaz, nem vesznek fel BA diplomával senkit, a hiány ellenére sem.

2021. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Négyes vagyok.


Az lehet, hogy számszerűleg megoldja a problémát, ha megbízási szerződésekkel behozunk-bevonzuk bárkit, de a minőséget nem feltétlenül.

Egy kémia oktatáshoz, vagy fizika oktatáshoz nem csak a szaktudomány kell, hanem kell pszichológia- pedagógia-szakmódszertan is, és egy megfoghatatlan valami, amit nevezhetnénk diákközpontúságnak- diákszeretetnek stb, szóval vigyázni kell, hogy minden jöttment, akinek papírja van az gyerek közelébe menjen ( a tanárképzésnél is ez fontos kellene, hogy legyen).

2021. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
Továbbá, ha drasztikusan megemelnék a béreket nem is lenne szükség BA diplomásokra, hiszen akkor sok tanár is visszaszivárogna a rendszerbe.
2021. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
73%

"A kutya nem fog 5-6 évet tanulni azért, hogy 160 nettót kapjon,"


Tanár vagyok. A tanári gárda jó fele de inkább 2/3 része friss az egyetemről most vagy 1-2 éve jöttekből áll, akik érdekes módon eljönnek 5 év egyetem után 150 nettóért és nem létezik az a pénz amiért más munkát végeznének.

Itt vagyok én is a kemény 30 alatti korommal, annyit keresek amennyiért a lidl nem vesz fel kezdő pénztárost.És itt vagyok.

És nem létezik az a pénz, amiért más munkát végeznék.

2021. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

#9

Valahogy mégis kiemelkedően nagy a pályát elhagyó tanárok aránya, illetve hatalmas tanárhiány is van. Az általános és középiskolák 60%-ban pl. nincs elég kémiatanár.

2021. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!