Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek meg fog oldódni a...

Szerintetek meg fog oldódni a tanárhiány problémája?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 16:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%
#20 azért egy informatika tanári diplomával nem sokat kezdesz a piacon...
2021. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
62%

így van. nálunk is van infó tanár aki marha nagyra tartja magát kérdés ha akkora ász mit keres itt a nettó 200 alatti bérével, amikor a cisco-hoz IT gyakornokot nem vesznek fel ennyiért...

nyilván mert "gyenge" a csávó. ide bohóckodni word excel ilyenre jó, de éles vállalati környezetbe édeskevés lenne

2021. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
41%
Tegyük gyorsan hozzá, hogy egy Lidl pénztáros dolgozik szombat vasárnap is és heti (legalább) 40 órát gürcöl. Szóval amelyik tanárnak ez jobban tetszik, mint a tanári pálya, annak nyilván nem tilos elmennie egy Lidl-be dolgozni. De örülök, hogy sok elhivatott tanár van. Én például semmit se tapasztalok a tanárhiányból, pedig van 3 általános iskolás gyerekem is. Persze lehet, hogy sok kommentelő az ország másik feléből ennek épp az ellenkezőjét tapasztalja.
2021. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2021. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem a humán tanárokból van hiány, hanem a reáltanárokból, azokból meg azért, mert aki ért a matekhoz, természettudományokhoz a tanári fizetés többszöröséért elvégez egy jobb szakot (pl. mérnökit). Ami érthető. A tanárnak elhivatottnak kell lennie, hogy foglalkozzon a sokszor bunkó gyerekekkel (és szüleikkel), de megjegyzem, hogy pont a reáltanároknál szokott ez hiányozni is, mert manapság sem feltétlenül azok mennek tanárnak, akik akarnak gyerekekkel foglalkozni - idézem a volt matektanáromat: "azért lettem tanár, mert ide vettek fel". Na, a tanítása is ilyen volt, aztán csodálkozunk, hogy az ország hülye a matekhoz.
2021. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
86%
A rendszer "elmegyeget", mint anno a Kádár-rendszer is, nincsenek látványos válságjelenségek, mert az a 100 ezer pedagógus stabilan húzza az igát... a pálya el van nőiesedve és kontraproduktív, azaz, akinek önálló elképzelései vannak és jó tanár, azt nem jutalmazza, inkább bünteti a rendszer. Az igazgatók a "túlélésben" és a konfliktusok kerülésében vannak érdekelve. A társadalom nem érti és nem is akarja megérteni az oktatásügy problémáit. Kell még egypár év, amikor elérjük a gödör alját, amit az emberek is megtapasztalnak. Akkor talán kikényszerítik az államból, hogy tegyen lépéseket. Talán.
2021. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Úgy látom egy év eltelt amióta feltetted ezt a kérdést. Hát azóta igazából csak rosszabbodott a helyzet hogy szerintem ezután is csak rosszabb és rosszabb lesz de most már azért azt veszem észre hogy az emberek elkezdték érzékelni hogy mivel is jár a tanárhiány. Persze még mindig többségben vannak a mocskolódó emberek akik szerint a tanárok egész nap őneki is nem kéne több fizetés nekik. De ez nem baj én tavaly omlott össze amikor ötöd éves hallgatóként szembesültem azzal hogy tényleg borzasztó az a fizetés amit a kormány kínál egy tanárnak, és konkrétan még pultosként vagy gyári dolgozó kint is sokkal többet kerestem.. úgyhogy elmentem a tudásommal a magánszektorban. szerintem A csoporttársaim közül nem ismerek senkit aki közoktatásban fog majd tanítani ugyhogy hogy szép lassan elfogyunk 😄 szerintem ez nem lesz már megoldva soha és így hogy átáramlunk olyan helyekre ahol megbecsülnek minket miért is mennénk vissza? Én csak azt tudom elképzelni hogy olyan szinten össze fog omlani az egész rendszer hogy majd hatalmas pénzeket kell fizetni a szülőknek azért hogy normálisan tanították a gyereküket. Nem hiába ilyen hosszú a tanári Egyetem, valóban kell tudás ahhoz hogy valakiből tanár legyen, az meg hogy diploma nélküliek tanitgatnak majd hát nem sok esélyt látok rá hogy bárki is csinálná ezt ilyen kevés pénzért. De természetesen nem is a pénz lesz majd a lényeg hanem az hogy semmi értelme nem lesz iskolába járni ugyanis nem lesz színvonalas oktatás az 100%.
2022. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!