Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nemzeti Felsőoktatási...

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj kiknek jár, milyen átlag kell hozzá?

Figyelt kérdés
Ezt "csak" tanulmányi alapon is elnyerhetem vagy mindenképpen kell hozzá valamilyen sport eredmény, közösségi munka, stb... Tanulmányokra kiknek adnak, milyen átlagtól kb?

2021. jún. 2. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem "jár" senkinek. Nem kapsz automatikusan, pályázni kell rá. Olvasd el a pályázati kiírást, benne van, mit kell benyújtani hozzá.
2021. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan úgy értettem, hogy az ösztöndíj megpályázása után kiknek jár, kik nyerik el. Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik esetleg elnyerték már ezt az ösztöndíjat, hogy nagyjából milyen átlag kell hozzá.
2021. jún. 2. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször pályáztam, mindig sikertelenül. Nagyon magas átlaggal, közösségi tevékenységgel, tanszéki munkába (szervezés, oktatás, kutatás) való bekapcsolódással, de ezeket nevetséges minimális pontszámmal vették figyelembe. TDK-n, OTDK-n nem vettem részt, azt hiszem, ez a baj, és ez mindenképpen kellene az ösztöndíj eléréséhez.
2021. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj adományozásának rendjét és feltételeit a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (Nftv.) 64. § (5) bekezdése, 114/D. § (1) bekezdésének c) pontja, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet 24. §-a tartalmazza.
2021. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 2. válaszolónak, hogy leírta tapasztalatát. Ezek szerint nem sok esély van az ösztöndíj elnyerése ilyen plusz eredmények nélkül, hiába magas az átlag.
2021. jún. 2. 21:06
 6/6 Kings never Die válasza:
Szia. Tudom, jelenleg nem aktuális a kérdésed, de hátha valakinek segítség. Én idén nyáron megpályáztam és meg is kaptam az ösztöndíjat, de semmilyen közéleti vagy TDK-s tevékenységem nem volt. Az átlagom volt nagyon jó, illetve nyelvvizsgám és pár sporteredményem volt csak.
2023. szept. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!