Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre erdemesebb...

Melyik egyetemre erdemesebb mennem?

Figyelt kérdés

Valoszinu ket egyetemre is felvesznek nemzetkozi gazdalkodasra. Az egyik az ELTE-GTI a masik pedig a BME-GTK.

Mind a kettorol hallottam jokat es rosszakat is. De mindketto szimpatikus, talan a BME egy kicsivel jobban. Szerintetek melyikre erdemesebb mennem? Hol jobb a kozosseg es az oktatas szinvonala(sokaktol azt hallom nagyjabol ugyanaz) ?



2021. jún. 2. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést már te magad is megválaszoltad, ha a BME neked szimpatikusabb, akkor egyértelműen oda. 🙂
2021. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Ha már jelentkeztél, akkor oda fognak felvenni, amit elsőnek jelöltél meg (persze ha eléred ahhoz a ponthatárt). Miután kiderülnek a ponthatárok, te már ezt nem tudod variálni, nem dönthetsz másként.

Ha még nem most jelentkeztél, csak majd később mész egyetemre, akkor meg érdemes elmenni nyílt napokra mindkét helyre meg ha van ismerősöd, aki ide jár, akkor vele beszélni.

2021. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-GTI-re érdemesebb, de ha neked a BME tetszik, menj arra.

Nem ezen fog múlni a karriered.

2021. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2-es,még lehet változtatni a sorrenden.
2021. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hány pontod lett? Én is pont ezen a két egyetemen és szakon gondolkodom, nem tudok dönteni.
2021. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
411
2021. jún. 3. 09:32
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
5-ös vagyok, igen, ez nagyon jó pont, gratulálok. Mint írtam én is pont ezen a két egyetemen és ezeken a szakokon gondolkodom, de valamiért én is inkább a BME felé hajlok.
2021. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én közvetve ismerem a két hely közösséget -barátok által- és nekem nagyon szimpatikusak voltak a diákok a BME-n. Az ELTE-n kevésbé:D Amúgy szerintem a BME jobb helyen is van:D
2021. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Az ELTE és a BCE messze magasabban jegyzett a gazdasági területen, mint BME. Nézz meg bármilyen rangsort. Ezeknél 400 pont alatt nem lehet bejutni, míg a BME-n tavaly 323 volt a ponthatár, ami nagyon nagy különbség. Rengeteg jó tanár is átment a BME-ről az ELTÉ-re. Ha már 411 pontod van és bejutsz államira az ELTÉ-re, én odamennék, spec oda is megyek, a BME-t be se írtam. Százak mennek oda, nyilván van köztük szimpatikus és nem szimpatikus is, nem ez a fő szempont szerintem.
2021. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

A BME-n az atlagponthatár 400 fölött van a GTK-n. És 323 ponttal biztos nem fogod elvégezni. Nem is gondolom,hogy sokan mentek oda ilyen kevés ponttal. Nyilván volt egy kettő.

Magasan jegyzett?:D

Nincs Magyarországon magasan jegyzett business school:D Azt azért szögezzük le, nézd meg az egyetemek rangsorát:)

Nézzük már meg a partneregyetemeket az egyes egyetemeknek. Itt a Corvinus vezet utána a BME. Az ELTE-GTI szánalmas alig van külföldi partneregyetemük és ami van az se valami extra. Az ELTE-GTI-nek 0 múltja van talán még nincs is diplomázott évfolyam. Én azt mondom a rangsor

1. Corvinus

2.BME

3.ELTE-GTI

2021. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!