Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni kicsit az...

Tudnátok mesélni kicsit az SZTE-TTIK biológia szakáról?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdem, ha felvesznek (jó eséllyel mert hálisten sok pontom lesz). Mire figyeljek az első évben? Mik a szórótárgyak? + a kari életről is mondanátok pár szót?

Köszönöm :)



2021. jún. 4. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Én is ide járok, de nem biosz szakra. Így ebben nem tudok segíteni. 😅


Kari élet (ha nem covid van):


A HÖK rengeteg programot szervez az évben, kari bálok, sportnapok, jeges est, kocsmatúrák, gasztro túra, stb.


Programokat az egyetem is szokott, illetve a város is, lévén Szeged fesztiválváros és egész évben vannak programok a városban is.


A bioszosokról annyit tudok mondani, hogy élvezni fogsz sok órát, mert vannak terepgyakok, amiket a füvészkertben tartanak, és engem nem bioszosként ez nagyon meglepett, mert ez baromi menő dolog.


Mire figyelj (általánosságban)?


- Tartsd be a határidőket, ne az utolsó pillanatban kezdj tanulni a ZH-ra/vizsgára, nem kell folyamatosan, óráról-órára, mert abban meg könnyen ki lehet égni, de azért tudd, hol tartotok.


- Jegyezz fel minden fontos infót, még szükséged lesz rájuk

- Az első órákra mindenféleképpen menj be, az a bemutatkozás, ott mondják el a követelményeket, meg a kötelező és ajánlott irodalmat is, miről szól a tárgy, hogy lesz a vizsga, stb.


- Legyél jóban felsőbbévesekkel (de ne használd ki őket - tehát ne csak a jegyzetek miatt - hanem amúgy is, sokat tudnak segíteni, és tippeket adni, és jó barátságokat alakíthatsz ki velük is)


- Ha teheted, menj el gólyatáborba, ott is tudsz ismerkedni és ott is sok hasznos infót mondanak el a karról, szakokról, és az egyetemi létről.


- Jelentkezz mentroprogramba: [link]


itt felsőbbéves (a szakodra járó) mentro segít majd az első évedben, hogy mire figyelj, minden flottul menjen és egyebek


- Légy nyitott, ne zárkózz el másoktól, lépj ki a komfortzónádból, próbálj ki minél több új dolgot, hoszen az egyetemen tengernyi új dolog vár


nagyjából ennyi ami most így hirtelen eszembe jutott, de ezek szerintem nagyon hasznos tanácsok.

2021. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm a részletes választ :D
2021. jún. 4. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
A párom biológiára jár. Azt tudom, hogy biológia alapjain nagyon sokan buktak, meg kémia alapjai is húzós. Növénytan, vagy nem is tudom mi pontosan a tárgy neve, abból rengeteg növényt meg kellett tanulni kép alapján felismerni latin név, család, magyarul név, de volt róla szó, hogy ez megszűnik. A többivel nem volt gond.
2021. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!