Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem NIK üzemmérnöki...

Specci99 kérdése:

Óbudai Egyetem NIK üzemmérnökinformatikus karon milyen programozási nyelveket nyomnak?

Figyelt kérdés

Elkepesztoen unom magam,szóval neki is tudnék állni valami kis elökészülés szerüsègnek a nyár folyamán.

Hátha így kisebbet fogok majd szeptembertöl szívni.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)



2021. jún. 8. 22:13
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
94%

C# van. De nem azzal fogsz szívni hanem a matekkal.

Szóval odaadom a kötelező irodalmat: Vajda István, Szőke Magdolna, Kárász Péter: Analízis I Informatikus hallgatók számára

Galántai Aurél (szerk.): Matematika I., Óbudai Egyetem, 2017


Üdv egy mérnökinfós.

2021. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben valóban tervezed, hogy a nyár folyamán előkészülsz a tanulmányaidra, úgy magam is azt javaslom, hogy a matematikai tudásod fejleszd, az analízis és a diszkrét matematika valóban sok hallgatón kifog.


Illetve, amennyiben középiskolai tanulmányaid során, vagy autodidakta módon korábban nem programoztál, úgy azt is javaslom, hogy valamilyen formában kezdd el, YouTubeon például számtalan videó van az alapoktól, akár C# nyelven is.


Megjegyzem, magam sem programozni nem tanultam az egyetem előtt, illetve a matematika oktatás sem volt kimagasló nálunk középiskolában, de a megfelelő hozzáállás mellett egyik tárggyal sem gyűlt meg a bajom. Persze, sokat tanultam és jártam magánórákra is.


Üdvözlettel,

Egy másik mérnökinformatikus

2021. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtőknek!

Zsír, a matektól amúgy is fosok, nem is értem mit akarok én matekos szakon☹️

Szakközépben c#-ot nyomtunk mi is,azzal akkor kisebb baj lesz egy ideig, az àltalatok leírtak szerint.

Köszönöm a szakirodalmat, akkor ez lesz a nyári időtöltésem.

2021. jún. 9. 11:40
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló.

Én üzemmérnökinfót írtam, te pedig sima mérnökinfót,ha jól értem.:)

2021. jún. 9. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ahogyan az első válaszoló is leírta, hogy mérnökinformatikus. Mielőtt egyébként még jobban lepontozásra kerülök, javaslom megtekinteni a mintatervet, melyben látható, hogy az üzemmérnök-informatikusoknak is ugyanúgy van analízise, diszkrét matematikája és szoftverfejlesztéssel kapcsolatos kurzusai is. :)
2021. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
85%

Ugyan úgy megfognak szívatni a diszkrét matekkal és az analízissel. Ja és a proggal is. Ez nem az a tipikus FOSZK. Ugyan úgy foglalkozni fognak veletek az előadók.


Sőt asszem még Bprof-on magasabb a bukási ráta is, mivel kisebb a belépési követelmény, jobban lehet szórni a népet :)


Üdv,

az első

2021. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a diszkrét matek nem vészes. Analízis sajna nem könnyű, sokan buknak rajta. A programozás gyakorlati része és a házik ha bejársz lazán teljesíthető és megérthető, azonban a vizsgára 70körüli pszeudokódot kell bemagolni. Ez azért már szívás. A második félévben pedig az Analízis 2 és az elektronika az ami szivatós.
2022. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!