Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosit...

Mennyire nehéz az orvosit elvégezni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg felvesznek, ezért nagyon elkezdtem parázni. Őszintén nem vagyok biztos benne, hogy bírni fogom. Sosem voltam jó tanuló és nem tartom magam valami észlénynek, a memóriám is ramaty. Nagyon félek, hogy én leszek a legbutább és hamar kibukom. Esetleg ajánlotok valamit, amit nyáron ismételni kéne, hogy ne legyek lemaradva? :(

2021. jún. 9. 18:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9

Remélem tudod mi a különbség a nem ment és a nem érdekelt között.

2021. jún. 10. 07:18
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg nem tudsz valamelyik évfolyam Facebook csoportjába belépni, ha van olyan? Ott biztosan osztanának meg veled anyagokat, infókat a diákok, nálunk legalábbis többször segítettek új hallgatóknak a felsőbb évesek.
2021. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

11: nem arra gondoltam, hogy nem voltál képes rá!


De gondolod, hogy ha az egyszerű alapozó tantárgyak nem érdekeltek a dietetikán, akkor majd az orvosin érdekelni fog?

Továbbá: azt írod, hogy gond van a memóriáddal.

Hogyan tervezed megtanulni az anatómiát, gyógyszertant, és a többi olyan tantárgyat, ahol a jó memória abszolút feltétel...???

2021. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

#13

Nem kell egyből betámadni. Először is, mivel még nem járt orvosira,

nem tudja mérlegelni a memóriája mennyire fogékony anathoz, most csak a szorongás beszél belőle, ami egy szintig még normálisnak is mondható.

Én is idén felvételizek orvosira, bár én most voltam végzős. Én is, és szerintem még sokan tartanak az egyetemtől, szóval ne aggódj ennyire előre, nem leszel egyedül😉

Ami az anyagiakat illeti, nyári munkán gondolkodtál? Nem lesz megváltás a keresett összeg, de elindulásnak jó egy kis fedezet. Utána pályázhatsz szociális ösztöndíjra, majd a második szemesztertől kapod a tanulmányit is, ha jó az átlagod. (Ez a Semmelweisen van így ha jól tudom, a többi egyetemről nincs infóm).

Ami az előre tanulást illeti, nekem azt mondták NE tegyem, használjam ki ezt a maradék 2-3 hónapot pihenésre a nyáron, mert több ilyen hosszú szabadidő nem lesz az egyetem alatt, ezért neked is ezt tanácsolnám!

2021. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13

Nem az alapozó tárgyak alapján ítélek meg egy szakot. Régebben úgy gondoltam, hogy nekem való a dietetika, de az ember változik. Nem mindenki tudja egyből eldönteni, hogy mit akar dolgozni egész életében. Én hamarabb mentem iskolába anno, ezért még éretlenebb voltam végzősként sajnos.

Sok bennem a félelem, de nem vesztettem el a motivációmat.

Ahogy az utolsó válaszoló is írja, nem tudom megítélni a képességeimet, valamint nem tudom, hogy a sikereimet mekkora arányban okozza a vak szerencse, és ezért félek. Mert senki sem tudja mit hoz a jövő, ezért akartam tapasztalatokat és véleményeket olvasni.


14

Köszönöm szépen a tanácsokat :) Dolgozom tavaly óta szerencsére, így meg tudok élni, viszont gyűjteni nem nagyon tudok, diákhitelben gondolkodtam.

2021. jún. 10. 11:10
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon negatív, ahogy magadról beszélsz, szerintem ez nem célravezető, mert egy egy keményebb vizsganal meg fogod kérdőjelezni magad. Ezzel nem érsz el jobb eredményeket, viszont a krónikus szorongás kikeszit majd.


Nem mindenki nagyon okos, aki az orvosit végzi, viszont mindenki nagyon szorgalmas. Szorgalommal, ha vannak is hiányosságaid, ellensúlyozni tudod.

Ha valamit nem tudod, hogy kell megtanulni, kérdezd meg, hogy tanulta meg az, akinek sikerült.

És ha ez az álmod, hajrá. Képzeld el pozitív képekkel a sikeres vizsgákat, hogy magabiztos vagy, hogy olyanokra is tudod a választ, amikre a többiek nem. A negatív képeket töröld ki, engedd el

2021. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az utolsóval . Én sem hittem volna el amúgy gimiben vagy általános iskolában ( mindig is orvos szerettem volna lenni, jó tanuló voltam, de az a szürke kisegér típus . Tudjátok, akiket nem emelnek ki, akik nincsenek agyon dicsérve. Nyilván nem volt túl sok önbizalmam.) , hogy menni fog. Viszont már lassan( inkább gyorsan) túl leszek a felén. Tudod mi kell ahhoz, hogy sikeres legyél ( meg jó orvos)?:) Kitartás , szorgalom , józan paraszti ész ( bár azért vannak meglepetések a természettől). Én amúgy köszönettel tartozom azoknak a tanáraimnak, akik nem tartottak elég okosnak, mert így legalább bennem van az a teljesítési kényszer is, hogy már pedig én ezt tudom.:) És lám-lám leesett már pár dicséret a jó jegy mellé itt az egyetemen . Egy-egy vizsga előtt nyilván elfog a kétely , hogy képes vagyok e én erre és értek is kudarcok( köszi anat intézet ), de tovább kell menni és csinálni kell. Sok sikert kívánok neked és sose hagyjon el téged a remény !
2021. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tudsz tenni:

Ismételgesd sokat magadban, hogy képes vagy rá és nem vagy hülye! A hozzáállásodnak meg kell változnia.


Olvass a témával kapcsolatban sokat.

2021. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat jelent legalább tudni, hogy nem vagyok egyedül(mármint nyilván mem vagyok egyedül, de jó olvasni).

Szerintetek érdemes ezzel pszichológushoz menni, vagy felesleges?

2021. jún. 10. 19:03
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Engem is hasonló kételyek gyötörtek egyetem előtt. Nekem az segített mikor apukámnak felvetettem ezeket a dolgokat egy beszélgetés alatt. Mondtam neki, hogy félek, hogy nem vagyok képes elvégezni a sulit. Akkor azt mondta, hogy senki sem tudja, hogy képes vagyok-e rá, meg kell próbálnom és elválik.

Megpróbáltam és most már (majdnem egy hete :D ) végzett orvos vagyok. Sok sikert neked és hidd el próbálkozni kell!

2021. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!