Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti x. kerületi Zrinyi...

Budapesti x. kerületi Zrinyi gimiről vélemények?

Figyelt kérdés
Jövőre megy középiskolába a gyermekem, jó tanuló, idén is 4,4-es átlaga lesz, de nem szeretném azt sem, hogy túlhajtsa magát, de egy rossz, drogosokkal teli iskolába sem akarom dugni. Szóval milyen ott az összetétel, tanárok, légkör? Nincsenek durva, rendőrségi balhék? Milyen a továbbtanulási lehetőség innen?

2021. jún. 13. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4,4-es az átlaga, és könnyen tanul/szeret tanulni, akkor lehet, hogy egy jobb sulit kellene keresni, csak hogy ne vesszen el a tehetsége. A Zrínyi sem egy kimondottan gyenge suli, de erősnek sem mondanám. A legtöbb tanár igyekszik a tanulók észrevételeit is figyelembe venni, az igazgató is hasonló hozzáállású, szóval a tanulókat nem taknyos kispisiseknek nézik, akiknek semmi beleszólásuk nem lehet a dolgokba, és csak az van, amit a tanár mond.

Balhék vannak, de hol nincsenek. Szerencsére a kirívó eseteket diszkréten képesek kezelni. Bármilyen problémával bizalommal lehet fordulni az igazgató úrhoz, ez azért nem sok iskolában van így (sajnos).

2021. jún. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egész jó suli, de nem hinném, hogy bárki nagyon túl tudná itt hajtani magát, nem egy versenyistálló. Viszont rengeteget osztálytársam jelentkezett egyetemre, szóval azért nem olyan gyenge suli, jól felkészítettek minket az érettségire (saját példám, ami elég látványos, hogy a 8.-os matek felvételin 10 pontot se értem el, a matek érettségim pedig 4-es lett, pedig nem készültem rá olyan sokat)

A tanárok nagy része jó, nekem egy "problémás" tanárom sem volt, igaz voltak szigorúbbak, de ők is teljesen normálisak voltak, nem buktattak indokolatlanul, meg ilyesmik.

Az ott töltött 4 év alatt nem nagyon hallottam balhékról szóval szerintem a tanulók sem különösebben problémásak vagy legalább könnyen el lehet kerülni a problémásabbakat.

2021. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Most leszek 9-es. A zrínyibe akartam menni, 4,7-es átlagom volt, és a simába(mostmár emelt angol- kommunikáció azt hiszem) SE vettek fel. Ez azért is van, mert nem kell szóbeli, hanem csak a jegyek+a nyekre a magyar felvételi, emiatt túljelentkezés van.

A tanítás elméletileg átlagos, de tény, hogy vannak jobb iskolák is. A sulin belüli dolgokról nem tudok nagyon semmit, amit tudtam, megosztottam.

Menekülőútvonalnak semmiképpen se, de ha tényleg oda szeretne menni akkor meg lehet próbálni.

2021. aug. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!