Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalatokat szerezt...

Milyen tapasztalatokat szereztetek az iskolai vagy óvodai agresszióval kapcsolatban, mint áldozat vagy esetleg mint agresszor, elkövető?

Figyelt kérdés

Ennek a videónak a nézése közben vetődött fel bennünk ez a kérdés [link]

Ki milyen eseteket élt át?


Nos, velem az történt még az ált isiben, hogy elmentem a WC-re a napköziben. Sajnos nem volt WC papír, és csak későn vettem észre. Ekkor bejött valaki a WC-re, akiról azt hittem, hogy talán egyik barátnőm lehet, mert fütyörészett, és próbáltam szólni neki, hogy hozzon valahonnan papírt. Erre rámnyitotta az ajtót a csaj, aki nem is a barátnőim közé tartozott, majd kicsúfolt, amiért nincs papírom, és hogy az iskolában kulàżok. Még többször rám is csapta jó hangosan a WC ajtót a szorult helyzetemben, zengett az egész folyosó. Miután visszamentem a terembe, nem elég, hogy nem volt WC-papír, de kiderült, hogy az illető még azt is rámkente, hogy én csapkodtam a WC-ajtót, és ezért a napközis tanárnő is alaposan leteremtett. Hiába győzködtem, hogy nem én voltam, nem akarta elhinni. Annyira dühös lettem, hogy ott helyben ráugrottam arra a csajra, és alaposan behúztam neki egy gyomrost, és megtéptem, mert annyira igazságtalannak tartottam ezt az egész szitut. Végül én kaptam beírást, mert verekedtem. Azóta mindig ellenőrzöm, van-e papír.



2021. jún. 15. 13:23
 1/2 Szobalint12 válasza:

Még anno 2016 környékén 3-ból 4-be mentem másik isibe, és volt egy olyan lány, aki jómaga barátságtalan volt a vele is rosszindulatú gyermekekkel. , Én bizonyosrészt azért mentem el a legutolsó iskolámból, mert ártott nekem az ottani rossz osztályközösség, és nagyon csúnyán beszéltem. Persze az új suliban is kb. 2. nap úgy mindenkit el is kezdtem k. édesanyázni. Erre szépen az osztály 90%-a ellenem lett, de főként ez a gonosz lányka volt az olaj a tűzre. Emlékszem, farsangkor székfoglalóztunk, és ez a lány, meg én maradtunk az utolsó körben. Ahogy abbahagyódott a zene, leültünk, de én máig emlékszem rá, hogy ahogy ültem le, nekem már lent volt a végtájam a széken, de az ő hátsófele még csak az én párnáim oldalait súrolta. A tanárnő mégis neki adott igazat, mivel az osztály nagy része (a tanárnőt beleértve) őt szerette jobban. Emlékszem, hogy nekiestem haragomban, erre a szintúgy barátságtalan barátnője (azóta nem vagyunk rosszba, közel is vagyok hozzá, hogy tudod 😋) is odajött, és segített letolni engem a székről, meg majdhogynem pucácskán rúgott. Mondtam a csajra valami rondát, erre a tanárnő (mint minden káromkodásomnál) készítette elő az ellenőrzőt az intőhöz, mint fertőtlenítőszert a méregszurihoz. Én meg sírva kiszaladtam a WC-be. Egyébként azzal a lánnyal meg kb. egyszer volt egy normális beszélgetésem. Benipowáról dumcsiztunk. Még eset volt, hogy mivel a káromkodásaim miatt, illetve ennek a csajnak a közreműködésével ki voltam rekesztve a közösségből, ezért amikor kimentünk a közeli játszótérre, nem tudtam kivel játszani, illetve lehetett volna valami, de azután már úgyis mindegy volt, hogy bőgni kezdtem a mászókán, mert a tanárnő hallotta, hogy már megint milyen rombondákat szóltam, és beígért egy intőt. Miközben sírtam, az a gonosz lány felelsz, vagy merszezett a fél osztállyal, hogy ki tud engem jobban megijeszteni sírás közben, amiktől persze én csak csúnyábbakat szóltam, amitől a tanárnő még durvább büntetéseket szabott ki rám.

15/F

2021. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1970-es évek:

4. osztály. A tanár elküldött "gyogyira":

Előszór, mint gyengén hallót (megállapították, hogy a hallásom átlag feletti)

Másodszor, mint gyengén látót (új szemüveget kaptam)

Harmadszor, gyengeelméjűként (Ekkor a szüleim másik iskolába vittek)


Ez idő alatt a tanár erősen támogatta, hogy az osztálytársak rendszeresen elvertek hazafelé. Ha más útvonalon mentem haza akkor a szüleimtől kaptam két taslit.

2021. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!