Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az évhalasztás az hogy működik?

Az évhalasztás az hogy működik?

Figyelt kérdés
Felvételiztem ide Magyarországra a Corvinusra, de úgy voltam vele, hogy nem érdekel mert jövőre megpályázom a külföldet, ez az ötlet olyan március környékén jött, szóval lemaradtam az idei külföldi egyetemi jelentkezéssel. Viszont lett annyi pontom hogy felvegyenek ide, és az lenne a kérdésem hogyha most ide felvesznek a Corvinusra, akkor olyat lehet-e hogy úgymond halasztok egy évet, hogyha mégsem sikerülne jövőre a külföld akkor tulajdonképpen már felvettek ide Magyarországra, szóval nem lesz az hogy akkor megint ugrik még egy évem, merthogy akkor a Magyarországi felvételiből kimaradtam, vagy olyan magas pontok lesznek hogy ne tudjanak felvenni!?

2021. jún. 15. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi- és vizsgaszabályzatban nézd meg, de a legtöbb helyen passziválni csak legalább 1 teljesített félévvel a hátad mögött tudsz, tehát vagy beiratkozol most és elkezded csinálni, vagy nem, és később megint felvételizned kell, passzívan nem kezdheted meg a tanulmányaidat.
2021. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szabályzat szerint ha a beíratkozás után a tárgyfelvételi időszakban nem veszel fel tárgyat, a beíratkozást törlik.
2021. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Corvinuson nem lehet az első év előtt halasztani. :)
2021. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most erre az évre engedd el, ne iratkozz be ha felvettek, és jövőre beadod ide is meg külföldre is. Vagy idén elkezded a Corvinust, max abbahagyod, ha felvesznek a külföldi egyetemre. Mert olyan nincs, hogy idén nyertem helyet, de csak jövőre kezdem.
2021. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!