Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen iszonyat nehéz...

Miért ilyen iszonyat nehéz bejutni a Liszt zeneszerzői szakára?

Figyelt kérdés
Ha megnézitek a felvételiket a honlapon.... Ennyi tudásért máshol odaírják a neved mellé hogy doktor.

2021. jún. 16. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert a protekciósokon, valaki valakijein kívül általában csak a Bartók konziból kijövőket veszik fel, mivel az a gyakorló sulijuk, így az ott tanulókat már a konziban látják, követik, kiszúrják.
2021. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak mondanám, hogy ez ma már nem így van. Valóban, RÉGEN a Bartók konzi a zeneakadémia "előkészítő intézménye" volt, vagyis valóban azokra a diákokra fókuszáltak rá, akik onnan jöttek, nem véletlenül működött egy név alatt. Ma viszont ezt már egyáltalán nem nézik. Nekem van olyan osztálytársam, aki rendes gimnáziumban végzett és másodjára föl is vették.

Engem elsőre fölvettek (Vácon tanultam).

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak, a felvételi követelmény az ALAP tudás, ha tudnád, hogy pontosan miért kapsz doktorit, falnak mennél:)

Roppant nehéz a felvételi, ami miatt napról napra szórják ki a felvételizőket, ezáltal ha valakinek a valakije vagy és odamész felvételizni 50%-os tudással, hát kur*ára nem fognak felvenni, csak azért, mert "protekciód" van.

jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!