Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oe KGK gazdaságinformatikus...

Oe KGK gazdaságinformatikus vs BME VIK mérnökinformatikus vs BME VIK mérnökinformatikus vs ELTE IK programtervező informatikus melyik legyen?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem és úgy néz ki megvannak a pontszám mind 3 általam leírt egyetemhez(410 pont) már csak azt nem tudom melyiket válasszam a mérnökinfon ugye vannak fizikás tárgyak én meg sajnos elfejtettem minden fizikát amit még 10edikben oktattak és nem tudom így mennyire teljesíthetőek a fizikás tárgyak.


A programtervező informatikuson rengeteg ugye matek de nem tudom bele merjek e vágni még úgyis ha az emelt matekom 5ös lett(70%).


A gazdaságinformatikára meg sokan mondják,hogy nem is igazi info szak mivel jóval kevesebb infó tudást ad mint az előbb felsoroltak és pont emiatt jelöltem meg az OEet(úgy tudom hiába a KGK-án van a szak az info oktatást a NIK intézi) csak ugye ott még alig pér éve van a képzés és nem tudom bele merjek vágni.


Szerintetek melyiket válasszam érdemes lenne?



2021. jún. 16. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezek alapján én a proginfót mondanám. Ne aggódj, az a 70% teljesen elfogadható eredmény, nem hiszem, hogy komolyabb gondod lenne. Ezt matek szakosként mondom. Vannak évfolyamtársaim, akik ilyesmi eredménnyel jöttek és nem bukdácsolnak.

Sok sikert!

2021. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Proginfót!
2021. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én Óbudain vagyok gazdinfón, és a teljesen infós tárgyak tényleg a NIK-en vannak, ugyanolyan elvárásokkal mint a mérnökinfósoknak. Ha érdekel a gazdasági része is, akkor tudom ajánlani a szakot, mert elég sok gazdasági tárgyunk is van. :)
2021. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Proginfó messze a legjobb

Mérnökinfó akkor, ha jó vagy fizikából és érdekel a hardware is

Gazdinfó a legkönnyebb, de az is jó.

2021. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Mérnökinfó.


Régen engem is riogattak, hogy "csak akkor jó ha megy a fizika" és ehez hasonlókkal.


Most, hogy átéltem el kell hogy mondjam a Fizika tantárgyak vicc kategóriában vannak.


A mostani gólyáktól hallottam, hogy ahogy puskázták a félvet fizikából. Érdekel módon minden tantárgyból meg lehetett oldani a viszonylag tiszta játékok.


Pl.: Limitált idő válasz adásra, véletlen sorrendben jönnek a kérdések, nincs kérdések között visszalépés, mindenki más kérdéseket kap egy feladatbankból STB...


Tehát meg lehetett volna oldani, de a fizika 1 és fizika 2 (ez az össz fizika) tantárgyakban csak egy Google Formot kellett kitölteni és bejelölni a helyes válaszokat. Még levezetést sem kellett beküldeni.


A tanár meg elvileg mosolygós és kacsintós emojival írta ki a ZH szabályzatot, hogy "Nem lehet semmilyen más segédeszközt használni :). + cinikusan közzé tették, hogy az idei évfolyam a pályafutása alatt a legjobb eredményeket elérő évfolyam.


Tehát nyílván tudják hogy mindneki csal.


Csak egy példa. Átlag esetben kb a társaság 10% kap megajánlott 4-5öst. Az idei évben Fizika 2-ből kb 60% kapott megajánlott 4est vagy 5 öst.


Tehát lesz--rták az egészet.


Mért sz--rják le?


Mert tudják, hogy nem szükséges nekünk és itt jön a szép rész, hogy a Fizika semmelyik ezt követő tantárgyadban nem köszön vissza. (Vagyis van 1, de az fizika tudás nélkül teljesíthető)


Szóval amikor valaki azt mondja, hogy "Mérnökinformatikához kell a fizika" vagy hazudik vagy alulinformált.


Ha normál keretekben folyik a tantárgy számonkérése jelenléti formában, akkor is könnyű tantárgynak számít. Én még úgy csináltam meg, hogy kegyelem 2-es voltam fizikából gimiben és BMEn sem feküdtem rá igazán.


Szóval ne lovagoljatok a fizikán. Semmit sem kell tudni belőle szinte.


Ennél sokkal szivatósabbak a matek tantárgyak.

2021. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó akkor miben látod a fő különbséget a proginfó és a mérnökinfó között?
2021. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

6# Nem tudom, mert proginfóra soha sem jártam, csak hallomásból hallottam hogy sokkal nehezebb a matek mint nálunk.


Pl.: Bevezetés a számításelméletbe 2 előadáson hírdettek egy matek versenyt, de rögtön rávágta a tanár, hogy nyugodtan jelentkezzenek, de mindig az eltések nyerik, mert picit többet tanítanak nekik ezen a téren.


Ennyit tudok az ELTE IK-ról csak.


Viszont itt az ellen szólaltam fel, hogy igazán nehéz lenne a fizika, mert többnyire mindenkit ezzel riogatnak aki ide szeretne jönni, amikor a valóság ettől távol áll.


A teljesen igazság szerintem az lenne ha úgy említenék az embereknek, hogy "Lesz 2 fizika tantárgyad, de könnyű lesz és a tanulmányaid további részében elő sem bukkan majd a fizika".

2021. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Oké értem köszi. Én (is) "riogattam" fizikával, mert eddig ez a kép élt bennem. Amúgy a szakodnak melyik tantárgy a fő erőssége?
2021. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ezek alapján akkor megy az első helyre az ELTE IK és utánna az OE,mert ha jól emlékszem középiskolában se nagyon ment a fizika és inkább nem kockáztatok.
2021. jún. 16. 18:34
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

8# Legtöbben az Analízis 1-2-t és ebből a szigorlatot mondják, de első félévben talán még a Digitálistechnika is nehéz, de amúgy embere válogatja.


Pl.: Kevesen, de vannak akik Programozás 1-ből buknak meg és úgy adják elő a történetet, mintha lehetetlenűl nehéz lenne a tantárgy.



Pl.: Adatbázisok egy klasszikusan nehéznek titulált tantárgy és a Rendszerelméletek is, mégis nekem személyszerint nem voltak annyi nehezek. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem éltek fel a hájpnak.

2021. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!