Váltanál iskolát?

Figyelt kérdés
Ha a gyemeke(i)d egy olyan iskolába járnának amit idő közben az államtól átvesz az egyház?

2021. jún. 17. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg vagyok elégedve az iskolával és a gyerek is jól érzi magát akkor nem váltanék.
2021. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Csak emiatt nem. Mindaddig nem érdekel az egyház, míg a hitet nem akarják a ráerőszakolni az emberre. Hiszem, hogy létezhetnek csodák, varázslat, akár Isten is, de az egyházban nem hiszek. Nálunk heti egy hittan van, a tanár nem csinál semmit, mert tudja, hogy egy ember kivételével senki nem vallásos és senkit nem érdekelne amit mond.


Ha lenne gyerekem, csak akkor váltanék iskolát vele, ha nem szeret odajárni, mert rossz a közösség, nem tud beilleszkedni, esetleg a tanárok nem megfelelőek, és több hátránya származik belőle, mint haszna.


Szerintem várd meg, mit mond a gyerek. Év közben is lehet átiratkozni, ha nem tetszene neki.


19/l

2021. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Én mindadig szeretek iskolába járni míg rám nem erőszakolják a szivárvány kommunizmust.

#1 Az kéri a zenét aki fizet nincs ingyen az oktatás most lehet lepontozni de ha egyszer ők a fentartók. ;)

2021. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Megkérdezem a gyereket róla. Ő mit szeretne.... és majd utána döntök.

Nem veszem csak ki magamtól.

2021. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyházi ált. iskolába és egyetemre is járt a lányom. Soha nem volt semmilyen presszió. Hittan volt az általánosban a mese szintjén, egyetemen meg volt egy kötelező egyházismeret. Ennyi.
2021. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi iskolába jártam. Heti 2 hittanóra, amin max. 2 ember ha figyelt, laza tanár, néha dolgozat, ennyi. Templom pedig kb. évi 2x, de akkor is közös iskolamise volt. A diákok nagyrésze és a tanárok nagyrésze is nyíltan vállalta, hogy nem vallásosak. A lényeg az, hogy az egyházi iskola nem egyenlő avval, hogy ott megakarják téríteni s gyereket, ráerőszakolni a vallást, stb. Pont olyan, mint más iskola általában, csak átlagban van heti pár hittanóra, esetleg néha szentmise. Ennyi.
2021. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ezek szerint én nagyon durva egyházi suliba jártam. Nálunk tiltottak bizonyos ruhadarabokat pl szakadt farmer, rövidnadrág, trikó. Nem lehetett erős smink, erős koromlakk, tetoválás piercing. Az öltözködési szabályokra nagyon odafigyeltek csomo balhé volt abból. A körmöket hamarabb figyelmen kívül hagytak. Emellett heti 2 hittan volt, apáca oktatókkal. Illetve kötelező 30 perces templom minden héten. De ki lehet bírni.
2021. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ezèrt nem szüksèges váltani.
2021. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyházi suliba jártam, de nem volt vészes (és jó is volt, második legjobb suli a környéken vagy harmadik, és bár azért semelyik gyerek sem szereti a sulit).
2021. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!