Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet az egyetemen (újra)...

Meg lehet az egyetemen (újra) szeretni az informatikát és matekot?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva, ha valaki nem akar olvasni:

Nagyon szerettem a matekot, az infóval is elvoltam de a kelleténél többet nem foglalkoztam vele. Ebben az irányban akartam továbbtanulni, mert elméletben érdekel több minden is. De az érettségi után kiégtem, és nem tudom hogy mennyire leszek képes (vagy egyszerűen csak hajlandó) foglalkozni magasabb szinten ezekkel, mert gyakorlatban fogalmam sincs arról hogy milyen ez a világ. Merjek továbbtanulni?


Hosszabban:

Sok ideig matek-infó irányban gondolkoztam, és nagyon lelkesített. A matek érettségire már szinte hobbiból tanultam, nem is azért mert kellett.


Az informatika döcögősebben ment, a kelleténél többet nem foglalkoztam a programozással, de írtam pár olyan programot amihez elég volt az érettségin elvárt tudás, és azt nagyrészt élveztem is.


De így a vizsgák után, most egyszerűen nem tudom elképzelni hogy mindezt magasabb szinten tanuljam. Félek az egésztől, és nem tudom, hogy merjek e belemélyülni.

Nézegettem emelet matek feladatokat és egy kicsit megijesztett, nézegettem az infó szakos tanterveket, és az ott leírtaktól is tartózkodom.


Még nem engedtem el az ilyen irányban lévő továbbtanulást, mert vannak bizonyos ágazatok amikben *elméletben* szívesen dolgoznék (A fizetéstől teljesen eltekintve is).

Lehet hogy ki tudnám járni az egyetemet, csak félek hogy az odavezető út nem lesz olyan érdekes, és emiatt nem fogom olyan mélyen megtanulni a dolgokat ahogy azt először terveztem.


Lehet pont az is a gond, hogy csak a külsőségeket látom, és fogalmam sincs hogy valóban mit is csinálnék az egyetemen vagy a munkahelyen. Egy álláshirdetés leírja hogy mit csinálnék, de azt még mindig nem tudom, hogy hogy, és milyen módon. Fogalmam sincs hogy működik a programozás az alap szövegfeldolgozó console appokon kívül. stb..


Nektek mi a tapasztalatotok? Ez csak ilyen érettségi utáni kiégés? Az egyetem hogy fogja befolyásolni a tartózkodó hozzáállásom?



2021. jún. 21. 23:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Programozni tanulj meg, a többin meg bukj át. Így sikeres leszel és nem kell olyanba fektetni az energiád, ami nem térül meg. Számít-e hogy az analízis vizsgád 2 vagy 5? Nem. Számít az hogy értesz-e például a javahoz? Igen. Ilyen egyszerűen gondolkozz.
2021. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!