Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi karon végzők közül...

Az orvosi karon végzők közül hányan maradnak a pályán?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, aki elvégezte és azzal a lendülettel csinált is egy OKJ-t és utóbbival dolgozik. Mit mondjak... nem csodálom. De érdekel hogy milyen arányban vannak pályaelhagyók.

2021. jún. 22. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a többség, esetleg aki már egyetem alatt vagy pár év munka után kiégett, az elmegy magánba vagy külföldre. Ha már az ember végigsz#p 6(+) évet egy diplomáért, akkor a legritkább esetben foglalkozik utána (pláne közvetlen utána) mással. Senkinek nem meglepetés diploma után, hogy nem a csillivilli kórtermek, a betegenként egy nővér, a tiszta, fertőzésektől mentes kórházak és az anyagi és szakmai elismertség magas foka fogadja állami ellátásban, nyilván ezzel akkor is tisztában van az ember, ha köze sincs az egészségügyhöz. Akkor meg pláne, ha 6(+) évig az egyetemen minden adandó alkalommal éreztették vele, hogy ő mindennnek a legalja.
2021. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi a logikus, hanem végzett diákok tapasztalatára.
2021. jún. 22. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2009-ben végeztem. Az évfolyam több, mint fele külföldön van, "igazi" pályaelhagyót velem együtt csak hármat ismerek (OK, én még csak dolgozom rajta), de elég sokan helyezkedtek úgy, hogy a betegellátástól messze vannak (pl. gyógyszercég, kutatás, egészségügyi újságírás, főállású anya stb.).
2021. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hány ember maradt meg?

2021. jún. 22. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2021-ben a 18 fős tankörből mind a 18-an megkaptuk az diplomát. 11-en rezidensek vagyunk Magyarországon. 4-en külföldön rezidenskednek. 3-an pedig különböző gyógyszergyárakban dolgoznak.
2021. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!