Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kik lesznek 2021-től ELTE...

Kik lesznek 2021-től ELTE pszichológia szakos hallgatók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől valószínűleg ELTE-PPK-s leszek, és keresem sorstársaimat.

Tudtok esetleg idei FB/Messenger csoportokról, vagy bármilyen egyéb ismerkedős platformról/eseményről?


Ugyanitt kollégiumi szobatárs is kerestetik! :D



2021. júl. 1. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én most vagyok elsőéves pszichón, de pár ismerkedős platform rám is rámférne :D Bár az ismerkedés majd személyesen fog menni leginkább, úgyhogy ettől függetlenül ajánlom, hogy a korábbi szakos Facebook csoportokba lépj be, számtalan hasznos információt fogsz bennük találni (pl: a tárgyyaidhoz hasznos anyagok, melyik tanárhoz érdemes menni).

Melyik koliba tervezel menni?

2021. júl. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is most felvételiztem oda.

A kollégiumról annyit, hogy ennyire előre nem kell számolni vele, hacsak nem rengeteg pontra számítasz a kollégiumi felvételinél…

2021. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es,

köszi szépen a tippet. :)

A KCSSK-t és az ADK-t mondanám a legszimpatikusabbnak, így valószínűleg ezeket is jelölöm meg.

Ha esetleg tudnál további információkkal szolgálni (akár privát üzenetben is), nagyon hálás lennék. :D


2-es,

nem érzem annyira nagyon távolinak a kollégiumi beköltözést, de lehet, hogy igazad van. Mindenesetre én szeretek előre gondolkodni.

Szociális alapon igényelnénk meg, szerintem egészen ‘jó esélyekkel’ indulok.

2021. júl. 2. 10:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, félreérthetően mondtam. Nekem se távoli, már számolgatom a pontokat, csak én nem beszélek ilyen biztosan róla (nekem lehet necces). De ha valakinek olyan sok pontja lesz, hogy biztos bekerül, akkor jó neki:D

Sok sikert neked

2021. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

...akiket felvesznek...


kcssk-t meg felejtsd el, ha csak nincs protekciód

2021. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es,

dehogy haragszom, Neked is sok sikert kívánok! :)


5-ös,

ez a válasz nem sikeredett túl konstruktív jellegűre.

2021. júl. 2. 13:02
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

(5-ös vagyok)


hát... végülis megválaszoltam a kérdésedet :D senki nem tudja biztosra, hogy hova fog bekerülni, mert a ponthatárok kiszámíthatatlanok(lásd: a 2020-as ponthatár növekedés ELTE szabadbölcsészeten). július 22. után már tudnak válaszolni az emberek a kérdésedre.


ha gyakorin és google-ön utánakeresel az elte kolis felvételiknek, látni fogod, hogy cseszettnehéz bekerülni. kcssk-ra több helyen is azt mondják, hogy első évben nem tud bekerülni az ember, max protekcióval. ezen kivül több ember is arról nyilatkozott, hogy hoppon maradt annak ellenére, hogy jó érettségi eredményekkel rendelkezett, messze lakott budapesttől, illetve a szülei nem kerestek sokat. ha csak nem élsz messze budapesttől, nincs min. 5 testvéred, nem vagy hh-s vagy hhh-s, mindkét szülőd él, együtt van és még dolgoznak is, akkor protekció nélkül nem nagyon fogsz bekerülni kollégiumba. nem azt mondom, hogy neked ez mind megvan, mert nem tudom a családi hátteredet, viszont azzal számolj, hogy bekerülni egy ELTE-s kollégiumba nem könnyű dolog.


ne bízd el magad tulságosan, mert hatalmasat koppanhatsz

2021. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előttem lévőnek részben igaza van. Most végeztem ELTE PPK Pszichológia alapképzésen és 2 évig kolis voltam. Elég sok pontom volt mindig, mégis a Vezér úti koliban kötöttem ki. Mondjuk én a KCSSK-t nem is ajánlanám, mert messze van az IZU-tól, Damjanich, ADK vagy a VUK a számodra legmegfelelőbb. Amúgy a VUK is egész élhető, nem értem miért kell leszólni állandóan.
2021. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még. A felvételi ponthatár után majd küldenek tájékoztatót nektek emailben és azután fog alakulni számotokra egy facebook csoport. Addig is valóban beléphetsz felsőbbéves csoportokba.
2021. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as,

köszi szépen az infót, lehet ezt így is csinálni. :D

A DUK-ról úgy tudom, nagyon kevés férőhelyet tartanak fenn fiúk részére, így az valószínűleg kiesik, de az ADK-t mindenképp megjelölöm. :)

A VUK-ról tudnál esetleg még mesélni? Illetve, az ELTE kollégiumi szobákban a lányok-fiúk vegyesen is lehetnek, vagy ez csak akkor lehetséges, ha mindkét/több fél nyilatkozik?

Hallottam már olyanról, hogy párok egy szobában kaptam helyet, de sajnos ezen felül nem igazán találtam információkat.

2021. júl. 3. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!