Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MSc első félévében járhat...

MSc első félévében járhat tanulmányi ösztöndíj ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ha ugyanazon intézmény ugyanazon karán, ugyanarra a szakra jelentkezek MSc-re, mint amin a BSc-t is elvégeztem, akkor kaphatok tanulmányi ösztöndíjat a BSc-m utolsó félévi tanulmányi eredményei alapján az MSc első félévében? Szerintem nem, csak felmerült a szaktársaim körében, és nem igazán találtam erre vonatkozóan információt sehol, aztán gondoltam inkább megkérdezem itt, hátha valaki tud erről valamit.


ELTE-IK proginfóról van szó egyébként, ha számít valamit.



2021. júl. 3. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
HÖK-öt kérdezd meg. Lehetséges van, mert BME VIK-en pl ZV/Felvételi pontszám alapján adnak.
2021. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-n egy lezárt félév után kaphatsz ösztöndíjat az adott képzésen. Az MSc más képzésnek számít akkor is, ha teljesen ugyanannak a szaknak a mesterképzése. Felvételi pont alapján itt nem jár ösztöndíj.

Én szeptemberben kezdtem MA-t az ELTE egy másik karán, ugyanilyen helyzetben (tehát teljesen ugyanazt a szakot folytattam). A tanulmányi eredményeim alapján simán kaphattam volna ösztöndíjat, de nem kaptam. Most, a tavaszi félévben viszont természetesen már kaphattam az őszi félévem jegyei alapján.

2021. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg intézménytől és kartól függ, hogy első félévben kaphatsz-e tanulmányi ösztöndíjat, és ha igen, mi alapján. Ahogy #1 írja, érdeklődj a hallgatói képviseletnél!


Az, hogy ugyanazon intézmény azonos BSc-jét végezted, az nem jelent semmit. Sőt, még igazságtalan is lehetne: mondjuk te elértél egy 4.3 átlagot, míg valaki, aki a Magasvárosi Egyetem azonos szakán végzett, 4.4-et. Vajon össze lehet hasonlítani a kettőt? Vajon te vagy a "jobb" vagy ő? Nyilván ez alapján nem lehet dönteni, legfeljebb a felvételi pontszám alapján (mint ahogy a BME VIK-en történik, ahogy #1 is írta), ami legalább többé-kevésbé objektív.

2021. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor majd érdeklődöm a HÖK-nél. :)
2021. júl. 3. 23:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!