Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem kollégium...

Debreceni Egyetem kollégium elsőévesként?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják/írják mindenhol, hogy szinte lehetetlen kollégiumi helyet kapni elsőévesként Debrecenben. Ez mennyire igaz? Inkább kezdjek már most szobát nézni albérletbe?

Egyébként elég magas a felvételi pontszámom (470+, BTK), majd 150 km-re lakok Debrecentől és egyedül nevel egyik szülőm. Ígyis esélytelen?


2021. júl. 7. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most készülök kollégiumba, de előre félek, mert tényleg azt mondják, hogy nagyon nehéz bekerülni.

A tanulmányi átlag abszolút nem számít, se a pontszámod, mivel első évben csak szociális alapon lehet bekerülni.

Elméletileg mindenről papír kell, egy főre jutó jövedelem, meg minden egyéb.

A 150 km-re jár 4 pont, arra pedig, hogy egy szülő egy gyereket tart el, 37 pont jár.

De nyilván ez sok tényezőtől függ..


Itt megtalálsz mindent, 89. oldaltól kezdődik a szociális alapú pontszámítás:


[link]


Illetve, ha beírod a Google-ba, hogy “DE kollégium ponthatárok”, akkor kidobja az előző év ponthatárát, és leírja, hogy egyes kollégiumokba hány pont kellett az első éveseknek

2021. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsősként DE-n csak szociális alapon lehet bejutni. Egyébként az, hogy nehéz bejutni koliba elsősként, ez pont hogy nem igaz Debrecenre. A jelentkezők nagyon nagy százaléka kap kolit, HA nem rontja el a jelentkezést. Figyelj oda, hogy a megfelelő papírokat, adóigazolásnál az eredetit rakd a borítékba. A [link] minden információt megtalálsz, milyen családszerkezetet, jövedelmez milyen papírokkal kell igazolni. Debrecenben 13 kollégium van, valahova biztosan felvesznek. Vannak nyilván népszerűbbek, modernebbek (Markusovszky II, Kossuth I-III, Campus Hotel), ahova többszörös a túljelentkezés, ide nehezebb bekerülni. Ezért célszerű a magasabb pontszámú, általad legjobban preferált kolit beírni előre, középre valami elfogadhatót, de még mindig nem rosszat, alulra pedig valami vésztartalékot.


(Vedd figyelembe azért, hogy a Markusovszkyba főleg medikusok, a Kossuthokban Egyetem téri campusosok, a Campus Hotelban főleg kassai úti campusosok laknak). Ugyan bárki bármelyik kollégiumba jelentkezhet, de azért az összeférhetőség miatt jobb együtt maradni a szaktársaiddal és nem egy totál másik karos szobatársat kapni.

2021. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!