Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik éri meg...

Bius13 kérdése:

Szerintetek melyik éri meg jobban? FOSZK+alap vagy közben átmenni?

Figyelt kérdés

Első évemet végeztem FOSZK-on. Mindenképp szeretnék alapot is de nem tudom, hogy érdemesebb befejezni ezt és utána az alapot vagy most 1 év után a jelenleg, amivel megvagyok átmenni.


Viszont csak fizetősre vennének fel, most államin vagyok. A kettő között kb félév eltérés van végzés szempontjából.


Amit még érdemes megjegyezni, hogy gazdasági szakról van szó a matekkal kicsit hadi lábon állok ezért gondoltam, hogy előbb befejezni és utána átmenni mert akkor már van valami papírom ha az alap nem sikerülne. (Ez csak a vész forgatókönyv)



2021. júl. 9. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha van emelt érettségid, akkor menj.
2021. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha átmész alapra és elfogadtatsz krediket foszkról akkor nem adhatod be a Biztos Jövő Ösztöndíjra a pályázatot.

Amin szép összegeket lehet nyerni.

Szerintem már végezd el a foszkot, arra kapsz többletpontot is és utána jelentkezz alapra. Lehet, h a pontszám is lejjebb megy addigra. Csináld meg a nyelvvizsgát vagy írd újra az emeltet vagy vhogy szerezz pontot.

A foszk után az alapon rövidhetsz 1 félévet, ha ügyes vagy. Vegyél fel több kreditet egy félévben.

2021. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Tudtommal a foszk után van lehetőség 4 félév alatt elvégezni az alapszakot. A BGE honlapján lévő tanterv legalábbis így mutatja. A tantárgyaid nagy részét elfogadják, a többit pedig 2 év alatt el tudod végezni.

Illetve a foszk oklevél alapján is számolnak már pontokat, felvin fent van a táblázat. Ha eléred a 4-es vagy 5-ös átlagot és van egy nyelvvizsgád még államira is felvesznek (nem kell érettségivel bajlódni).

Én a helyedben mindenképp befejezném ezt, munkát is könyebb találni ilyen papírral addig amíg nincs meg a diploma.

2021. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2es vagyok úgy értettem az 1 félév rövidítést, h a 4 félév helyett 3 félév alatt végzed el.

Így időben 2+1,5=3,5 év, mint az alap. Ráadásul 1 állami félév vagy tandíjktg. megmarad.

Igen, a foszk alapján is számolnak felvi pontokat, ha az jobb, mint az érettségid volt.

A nyelvvizsga a diplomához úgyis kell, érdemes előbb megcsinálni.

2021. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!