Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus leszek...

Gazdaságinformatikus leszek hamarosan alapképzésen. Érdemes mestert csinálni utána? Ha igen, szerinted milyet?

Figyelt kérdés
Kicsit vacillálok, tanuljak-e utána tovább. Időm, erőm, pénzem lenne rá (ezt is munka mellett csinálom), de nem tudom, van-e igazán értelme. Milyen előnyei vannak, ha mesterszakot végzett valaki IT-ban? És ha van olyan mester, ami hasznos, akkor melyik lenne az? Úgy érzem, gazdinfó mesternek sok értelme nem lenne.

2021. júl. 13. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Mivel akarsz foglalkozni? Ahhoz nézz mestert.


Én a helyedben, főleg ha már nappalis vagy már másodévtől kezdve dolgoznék, gyakornoki munkát stb. azért az IT-ban van bőven lehetőség.


Ha nem tudod, hogy akarsz -e mester szakra menni, és azt sem, hogy ha mennél melyikre, akkor ne menj. Menj dolgozni, gyűjts tapasztalatot, és nyomass pl. online kurzusokat, idegen nyelvet. Pár év után kialakul, mi az ami érdekel, utána meg könnyebben fogsz választani, de az is lehet, hogy hagyod a mestert a fenébe, mert olyan munkád lesz.

2021. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfó mestert nem érdemes. Vagy gazdasági mestert érdemes (például pénzügyet), vagy abban az iparágban ahol dolgozol valami speciálisat (például Ellátásilánc-menedzsment), vagy ha IT-sat akkor inkább valami hardcore matematikusat, data science, cyber security, attól függ mi érdekel.
2021. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Már dolgozom. De köszi. Backend fejlesztő vagyok.


2. Köszi, elgondolkodom rajta.

2021. júl. 13. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És a proginfó mesterszakja, vagy például cyber security?
2021. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Proginfó mester nem lenne túl hardcore Ginfo után? Szerintem gazdinfón negyedannyi matek van, mint pl. proginfo Bsc-n. Nyilván meg lehet csinálni, nem azt mondom, de érdemes utánanézni, főleg a felvételinek.
2021. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!