Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakmát érdemes választani...

Szakmát érdemes választani vagy egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Megszereztem az érettségi bizonyítványt, és jelentkeztem az egyetemre ahová valószínűleg felvesznek mert megvan a kellő pontom. Viszont az iskola ahová jártam biztosít egy szakmát, egy évig tartana és ingyenes lenne. Arra gondoltam hogy halasztanék 1 évet és elvégezném a szakmát, és jövőre kezdeném az egyetemet.

Szerintetek érdemes lenne halasztani es szakmát szerezni, vagy felesleges és mennem kéne az egyetemre? Ti mit javasoltok?



2021. júl. 15. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
98%
első félévben nem lehet halasztani kivéve ha a tanulmányi és vizsgaszabályzatban ez máshogy van. Az egyetem oldalán megtalálod, nézz utána aztán ha lehetséges csak akkor kell gondolkoznod rajta
2021. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki halasztott, neki bejött. Szerintem is jó lehetőség egy plusz szakma, de én annyira vártam már az egyetemet és nagyon tudtam, hogy mit akarok, hogy számomra ez fel sem merült. Teljes mértékben emberfüggő.


Egyébként igen, nem minden egyetemen lehet passziváltatni az első évet.

2021. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Resistor ***** válasza:
100%
Én érettségi után jelentkeztem egyetemre, de meggindoltam magam és elektronikai technikusit megcsináltam ami +1 év volt. Most pedig újra beadtam egyetemre. Ha kellően elég a pontszámod akkor jelentkezz jövőre ne kinlódj a passziváltatással szerintem. Egyébként úgy érzem megérte a +1 év. Jelenleg nyáron is ebben dolgozom és van egy biztosíték, ha valami probléma lenne egyetem alatt.
2021. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!