Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abszolvált de államvizsga...

Abszolvált de államvizsga nélküli egyetemi lezárt képzéssel érdemes szakterületi állásra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Vagy az első kérdésük az lesz hogy diploma hol van? (sehol mert még nem záróztam, és nem is fogok 22. júniusig, ez nem tőlem függ)
2021. júl. 15. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Első kérdésük lesz.
2021. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ezzel egyben a saját hülyeségüket igazolják mert akkor nyilván nem azt írnám az életrajzba hogy X dátum abszolválás hanme azt X dátum diplomaszerzés.


Amikor középsulis voltam egy olyan matekosunk volt tanárnak aki akkor végezte a tanárképzőt. Vagyis papírja nem volt.

2021. júl. 15. 18:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de szerintem ahova be kell jutnod sorsügyileg, oda úgy is bejutsz. Küldd el pár helyre az önéletrajzodat, ahova gondolod, és majd meglátjuk; de én amúgy nem értek hozzá.
2021. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

*meg még, tegyük fel,neked pl ugye van végzettséged, csak nem állították ki a diplomádat; de mondjuk pl tegyük fel, hogy te jelentkeztél egyedül egy állásrä; és nem derül ki, hogy jó szakember vagy-e amúgy, ha föl sem vesznek. Tehát, szerintem lehet, hogy tennének egy próbát; főleg, ha szimpi vagy nekik, és szívesen dolgoznának veled.


Meg pl, ha munkád olyan, a szakterületed, hogy nem kell hozzá nyelvismeret; akkor szerintem cool. Vagy ha nem olyan mértékű, vagy, ha egyáltalán nem.

2021. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor oda szokták írni, hogy tervezett befejezés, és akkor látják, hogy mi a helyzet.
2021. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
3.és4. vagyok,asszem, félreértelmeztem valamit, akkor még nincs meg teljesen a végzettséged, tehát nincs meg. De mindegy; szerintem attól még azért próbálkozhatsz. Tégy próbát, küldözgesd el az önéletrajzodat, ahová helyekre gondolod.
2021. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"akkor még nincs meg teljesen a végzettséged,"


ezért írtam: abszolvált.

2021. júl. 15. 19:28
 8/10 A kérdező kommentje:

valamint írtam is egyetemi tanulmányaimat lezártam. ez tény, fix, ezen nincs mit vitatni.

Végzettségem nincs, de nem is állítottam hogy van.

2021. júl. 15. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Értem, csak előtte félreértelmeztem. :) Remélem, más is értette. :)
2021. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, hogy milyen szakterület és milyen helyre jelentkezel.


Mondjuk orvosi állásra nyilván nem jelentkezhetsz, de szoftverfejlesztőnek simán. Egyes munkakörökre állami helyeken vagy nagy multiknál követelmény a diploma, kisebb vállalkozásoknál elnézik, ha csak jövőre lesz meg.


Az viszont biztos, hogy álláskereséskor hátrányban leszel a diplomásokhoz képest, és az első kérdés az interjún az lesz, miért nem államvizsgáztál.

2021. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!